• Odbierz prezent
Grupa INC pozyska finansowanie dla Punch Punk Games

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, podpisała umowę ze studiem gamingowym Punch Punk Games. Zakłada ona pozyskanie finansowania w kwocie 1,5 mln zł – przeprowadzona zostanie kampania crowdinvestingowa na platformie CrowdConnect.pl. Po skutecznym pozyskaniu finansowania akcje spółki, w tym roku trafią na NewConnect.

Punch Punk Games (PPG) to studio gamingowe założone przez Grupę PlayWay i Krzysztofa Grudzińskiego – absolwenta i wykładowcę Warszawskiej Szkoły Filmowej, doświadczonego reżysera i scenarzystę, laureata nagród reklamowych i filmowych. PPG tworzy gry o oryginalnej oprawie wizualnej, połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Charakteryzuje je wyważona kompozycja gameplay’a i opowiadanej historii. Akcjonariuszami spółki są również m.in. wybierający się na główny rynek warszawskiej giełdy Gaming Factory oraz Kogito Ventures.

- Punch Punk Games to kolejna spółka z Grupy PlayWay, która zdecydowała się na nasze wsparcie przy pozyskaniu finansowania. Zainteresowanie ostatnimi ofertami pokazuje, że na rynku jest sporo miejsca na ciekawe i ambitne projekty z branży gamingowej. Takim na pewno jest studio kierowane przez Krzysztofa Grudzińskiego. Tworzone przez nich gry są bardzo wysoko oceniane przez klientów i recenzentów. – komentuje Paweł Śliwiński, prezes INC.

Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis. Harry at the end of the world, której wydawcą na konsole i PC był Klabater, została wyróżniona m.in. przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najlepszych gier Indie na świecie w 2017 r. Gra zdobyła także liczne nominacje m.in. na Central and Eastern European Game Awards, Digital Dragons czy Pixel Heaven. Samo studio wyróżnione zostało orderami Graczpospolitej.

W roku 2020 studio planuje jedną dużą premierę gry FPP This is The Zodiac Speaking, której wydawcą będzie również Klabater. Przeniesie ona graczy w klimat thrillera, opartego na historii legendarnego, seryjnego mordercy Zodiaka. Gra zostanie zaprezentowana przed premierą na festiwalu Steam Summer festiwal ( festiwal w którym steam prezentuje najlepsze nadchodzące gry). This is the Zodiac Speaking ukaże się jednocześnie na PC, XBOX ONE, PLAYSTATION 4 i Nintendo Switch. Premiera planowana jest na 24 września.

Z kolei w 2021 r. PPG planuje premierę gry VR Moonshine. Będzie to growa adaptacja komiksu o tej samej nazwie autorstwa Briana Azarello – laureata komiksowego Oscara. Akcja gry będzie toczyła się w czasach prohibicji. Gracze wcielą się w postać wysłannika mafii, który trafia do lasu pełnego wilkołaków, by dostać tam tytułowy Moonshine. W przyszłym roku swoją premierę będzie miała także gra Aida, której projekt uzyskał dofinansowanie z programu Kreatywna Europa w kwocie 137 tys. EUR. Przedstawia ona historię dziewczynki zmuszonej do ucieczki przed oprawcą, który chce wykorzystać jej niezwykłe umiejętności. Tytułowa Aida zmaga się z problemami stworzonymi przez korporacje i bogate kraje, jest metaforycznym przedstawieniem sytuacji uchodźców i ich problemów ekonomicznych.

Dodatkowo strategia PPG zakłada tworzenie gier VR i symulatorów na zlecenie. Obecnie studio pracuje nad grami Yacht Mechanic Simulator i Fishing Simulator VR, których premiery planowane są na odpowiednio w 2020 i 2021 r.

O SPÓŁCE:

Grupa kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect. W jej ramach działa m.in.:

  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzący jako jedyny dom maklerski w Polsce platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiadający licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń,
  • INC Private Equity ASI S.A. – fundusz typu pre-ipo fund, inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • Carpathia Capital S.A. – fundusz o charakterze opportunity fund, inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Alternatywnych Spółek Inwestycyjnych,
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych), specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk