• Odbierz prezent
Gra komputerowa na liście lektur po raz pierwszy w historii? Produkcja 11 bit studios ma szansę na drugą młodość

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, flagowa gra jednej ze spółek gamingowych notowanych na warszawskiej giełdzie może trafić na nieobowiązkową listę lektur szkolnych w szkole średniej, co byłoby bezprecedensową sytuacją nie tylko w Polsce, ale również w na świecie. Mowa o kultowej już grze This War of Mine autorstwa spółki 11 bit studios. Na środowej sesji jej akcje rosną o ponad 5%.

 

Jak wynika z informacji Radia Kraków, premier Mateusz Morawiecki w najbliższy czwartek odwiedzi siedzibę spółki 11 bit studios, co będzie związane z oficjalnym wpisaniem gry This War of Mine na listę lektur nieobowiązkowych dla szkół średnich.

Wydana w 2014 r. gra survivalowa opowiada o wydarzeniach wojennych z nieoczywistej perspektywy cywila uwięzionego w okupowanym mieście. Zadaniem gracza jest przetrwanie i zapewnienie pożywienia, lekarstw oraz schronienia, co wiąże się z trudnymi wyborami natury moralnej.

Gra okazała się ogromnym hitem i obecnie posiada status produkcji o charakterze ikonicznym. Koszty jej stworzenia zwróciły się 11 bit studios po dwóch pierwszych dnia od premiery w listopadzie  2014 r. Aktualnie gra jest dostępna również w wersji mobilnej, na konsole Xbox i PS4 oraz na Nintendo Switch.

 

Jeżeli informacja o wpisaniu The War of Mine na listę lektur się potwierdzi, nie będzie to oznaczać dla spółki jedynie profitów o charakterze wizerunkowym i większej rozpoznawalności gry. Wpisanie gry na listę lektur będzie równoznaczne z koniecznością jej zakupu przez Ministerstwo Edukacji, tak aby była dostępna w każdej szkole średniej w kraju, co bez wątpienia przełoży się na wzrost przychodów ze sprzedaży.

 

Na środowej sesji akcje 11 bit studios zyskują ponad 3,2%, osiągając cenę 525,0000 PLN.

Czytaj także: 11 bit studios prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. To był jeden z najlepszych okresów w historii spółki

14 maja znana spółka z branży gier 11 bit studios przedstawiła wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Były to jedne z najlepszych wyników w historii spółki.   14 maja po sesji na GPW spółka z branży gier 11 bit studios opublikowała raport finansowy za I kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 30,5 mln z.. Czytaj
11 bit studios prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. To był jeden z najlepszych okresów w historii spółki

 

Notowania: 11 bit studios SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:11B/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk