• Odbierz prezent
Pharmena GPW NewConnect

10 kwietnia portal ISB News poinformował, że spółka biotechnologiczna Pharmena przeniesie notowania z rynku NewConnect na rynek główny GPW w piątek 12 kwietnia.

 

W piątek 12 kwietnia spółka biotechnologiczna Pharmena przejdzie z NewConnect na rynek główny GPW. W komunikacie poinformowano, że debiutowi spółki Pharmena na rynku głównym GPW będzie towarzyszyć dopuszczenie do obrotu 5 730 000 akcji serii A, 524 260 akcji serii B, 781 782 akcji serii C oraz 1 759 010 akcji serii D. Akcje tych serii są obecnie notowane na rynku NewConnect. Dopuszczonych do obrotu ma również zostać 8 795 052 praw poboru akcji serii E, a po zakończeniu oferty publicznej, akcje nowej emisji serii E w ilości do 2 638 516 i wynikające z nich prawa do akcji.

Prezes Pharmeny - Konrad Palka poinformował w komunikacie, że to ważny krok w historii spółki. Wspomniał także o ważnych osiągnięciach dokonanych przez spółkę w ciągu ostatniego roku. Spółka zdobyła kilku nowych klientów, zarejestrowała w Europie cząsteczkę 1-MNA jako nową żywność, rozpoczęła sprzedaż suplementu diety Menavitin Cardio, a także znacząco poprawiła wyniki finansowe. W tym roku zarząd spółki liczy na rozwój sprzedaży suplementów diety.

Jednym z celów strategicznych spółki Pharmena jest międzynarodowy rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety pod marką Menavitin, a także rejestracja cząsteczki 1-MNA jako nowej żywności na rynku Chin, Indii, Japonii i Australii oraz kontynuacja badań nad lekiem 1-MNA w modelach zwierzęcych w nowych wskazaniach: niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniu wątroby (NASH) oraz tętniczym nadciśnieniu płucnym (PAH).

 

O spółce

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy. Jest obecna na rynku NewConnect od 2008 r.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk