• Odbierz prezent
sesja gpw

Drugi dzień z rzędu obserwujemy spadki na giełdach w USA po otwarciu sesji, które przedkładają się na słabą końcówkę sesji na GPW. Indeks WIG spędził dziś praktycznie cały dzień pod kreską, ale ostatecznie końcówka notowań sprawiła, że stracił dziś 0,55%.

 

WIG

wig

 

Najmocniej ponownie spadały notowania największych spółek – indeks WIG20 stracił dziś 0,72%. Na plusie dzień zamknęło tylko 7 z 20 blue chipów. Najwięcej wzrosły akcje BZ WBK (+1,23%). Najwięcej straciły z kolei CCC (-3,18%) i PKN Orlen (-3,10%).

Mniejsze spadki obserwowaliśmy wśród średnich spółek – indeks mWIG40 stracił 0,20%. Odporne na negatywne nastroje przejęte od amerykańskich inwestorów ponownie były małe spółki – indeks sWIG80 zyskał 0,05%.

 

8 z 14 indeksów sektorowych skończyło dziś sesję ze stratą. Najmocniej spadały WIG-PALIWA (-2,30%) i WIG-ODZIEŻ (-2,27%). W przypadku pierwszego z tych indeksów spora strata jest wynikiem słabej sesji PKN Orlen i PGNiG, a w przypadku drugiego ‘winą’ należy obarczyć CCC i LPP. Najlepiej radziły sobie dziś spółki  produkujące leki – indeks WIG-LEKI zyskał 0,90%, na co złożyły się umiarkowane wzrosty Mabionu i Celon Pharmy, a także dobra sesja w wykonaniu Biotonu.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) widoczna była przewaga koloru czerwonego – 177 spółek (41%) zakończyło sesję na minusie, a rosły akcje 128 podmiotów (30%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk