• Odbierz prezent
sesja gpw

Spadki, które dotknęły warszawską giełdę przed zakończeniem wczorajszej sesji widoczne są również po środowym otwarciu. Indeks WIG po 30 minutach notowań traci 0,24%, do czego najbardziej przysłużają się średnie i duże spółki.

 

WIG

wig

 

Na początku dzisiejszej sesji indeks WIG20 traci 0,20%. Słabo wypadają dziś banki, spośród których najmocniej traci Pekao (-1,99%). Sporo tracą także akcje PKN Orlen (-1,25%). Z drugiej strony mamy odbijający się Eurocash, którego akcje drożeją o 2,09% i LPP z zyskiem na poziomie 1,55%.

Mocniej od blue chipów tracą średnie spółki – indeks mWIG40 spada o 0,45%. Negatywnym nastrojom opierają się za to małe spółki – indeks sWIG80 zyskuje 0,16%.

 

Wśród indeksów sektorowych najsłabiej wypadają banki i paliwa, co było już widoczne po liderach spadków w indeksie WIG20 – indeks WIG-PALIWA traci 0,80%, a WIG-BANKI 0,67%. Najlepiej radzą sobie dziś spółki farmaceutyczne (podobnie jak wczoraj) i odzieżowe – indeks WIG-LEKI zyskuje 1,24%, a WIG-ODZIEZ 0,91%.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) sytuacja jest dość zrównoważona. Na minusie mamy 109 spółek (25%), a na plusie 106 (25%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk