• Odbierz prezent
GPW zawiesza obrót akcjami Pelion S.A.
Z artykułu dowiesz się:

- O zawieszeniu obrotu akcjami Pelion S.A. na GPW
- o zmianach w indeksach na GPW

Obrót akcjami kolejnej spółki giełdowej został zawieszony przez GPW.  Tym razem chodzi o Pelion S.A., działającą w sektorze ochrony zdrowia. Spółka znana jest m.in. dzięki sieci aptek DOZ Apteki dbam o zdrowie, czy też sieci drogerii Natura.

 

Zawieszenie obrotu akcjami Pelion S.A.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., podjął w dniu 7 czerwca 2017 r. Uchwałę nr 554/2017, w sprawie zawieszenia obrotu akcjami Pelion S.A. na Głównym Rynku GPW.

 

Decyzja związana jest z ogłoszeniem przez Pelion S.A. zamiaru przymusowego wykupu akcji. Zarząd GPW, postanowił w związku z tym, że niezrealizowane do 7 czerwca br. zlecenia maklerskie na akcje Pelion S.A. tracą ważność po zakończeniu sesji giełdowej w tym dniu. Ponadto, począwszy od 8 czerwca, zlecenia maklerskie na akcje Pelionu nie będą przyjmowane.

 

Zmiany w indeksach na GPW

Zgodnie z komunikatem GPW z dnia 8 czerwca br., akcje Pelion S.A. zostaną wykreślone z list uczestników indeksów sWIG80, WIG, WIG-Poland i RESPECT Index, począwszy od sesji 12 czerwca br. Indeks sWIG80 zostanie od 12 czerwca uzupełniony o akcje spółki GPRE.

 

To już kolejna spółka z głównego parkietu GPW, co do której Giełda podjęła decyzję o zawieszeniu obrotu akcjami. Niedawno informowaliśmy o Integer.pl oraz InPost, które podjęły decyzję o odejściu z Giełdy. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Petrolinvest będzie musiał pożegnać się z Giełdą z powodu decyzji KNF (przeczytaj także o sprawności działania instytucji państwowych w kontekście wykluczenia akcji Petrolinvest z obrotu). Na dzień 08 czerwca 2017 Giełda liczy 484 spółki.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk