• Odbierz prezent
sesja gpw

Uspokojenie sytuacji na giełdach w Stanach Zjednoczonych przyniosło również spokojniejsze nastroje wśród inwestorów na GPW. Dziś główne indeksy giełdy rozpoczynają sesję luką wzrostową, choć w pierwszych minutach sesji kierunek jest spadkowy. Indeks WIG po 30 minutach zyskuje 0,35%.

 

WIG

wig

 

W podobnym tempie do indeksu szerokiego rynku rośnie WIG20, który zyskuje dziś 0,37%. Na minusie mamy tylko 3 z 20 blue chipów, ale wyraźne straty notuje jedynie LPP (-1,06%). Druga ze spółek sektora odzieżowego w WIG20 – CCC - również radzi sobie słabo, ale jest notowana 0,08% na plusie. Liderem wzrostów jest lider wczorajszych spadków – akcje JSW idą w górę o 2,44%, chcąc odrobić choć część wczorajszych strat. Nieźle radzą sobie także Orange Polska (+1,57%) i mBank (+1,37%).

Dobrze na początku czwartkowej sesji radzą sobie również średnie spółki – indeks mWIG40 idzie w górę o 0,40%. Słabiej prezentują się mniejsze podmioty – sWIG80 zyskuje tylko 0,10%.

 

W ujęciu sektorowym najlepiej wypadają spółki chemiczne i wydobywcze, czyli te, które w ostatnich dniach wypadały najsłabiej – indeks WIG-GORNIC zyskuje 1,29%, a WIG-CHEMIA 1,20%. Z drugiej strony mamy spółki z branży medialnej, które najbardziej opierały się spadkowym nastrojom w ostatnich dniach. Indeks WIG-MEDIA traci dziś 0,81%.

W przekroju całego parkietu widoczna jest przewaga koloru zielonego. Na plusie notowanych jest 130 spółek (30%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na minusie 82 (19%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk