• Odbierz prezent
sesja gpw

Kolejna sesja na GPW rozpoczyna się pozytywnie. Dziś indeks WIG na początku sesji próbuje kontynuować wzrosty z ostatnich dni i po 30 minutach zyskuje 0,19%.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 na początku piątkowej sesji rośnie o 0,26%. Największe wzrosty notuje jak na razie Eurocash, którego akcje drożeją o 1,71%.Na minusie notowanych jest 8 z 20 spółek indeksu, a najwięcej tracą Tauron (-0,82%) i CD Projekt (-0,97%), któremu na głównym parkiecie wyrósł kolejny konkurent z sektora gier – spółka Ten Square Games. Jej akcje rosną w debiucie o kilkanaście procent.

Nieźle na początku piątkowej sesji wyglądają również spółki średnie i małe – indeks mWIG40 rośnie o 0,26%, a sWIG80 o 0,37%.

 

Większość indeksów sektorowych notuje dziś wzrosty, ale są one niewielkie. Najmocniej rośnie WIG-PALIWA, który zyskuje 0,59%. Wśród 5 (z 14) indeksów sektorowych, które notują spadki najgorzej wypada WIG-LEKI (-1,22%).

W ujęciu całego parkietu dominuje dziś kolor zielony. Na plusie notowanych jest 121 spółek (28%), a na minusie 92 (22%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk