• Odbierz prezent
sesja gpw

W poniedziałek warszawska giełda kontynuowała spadki z ubiegłego tygodnia. To już 5 spadkowa sesja z rzędu. Najsilniejszą dynamikę niedźwiedzie prezentowały w początkowej fazie sesji, a WIG na koniec dnia tracił 1,32% w stosunku do piątkowego zamkniecia.

 

WIG

wig

 

Najmocniejsze spadki obserwowaliśmy dziś w przypadku blue chipów. WIG20 stracił dziś 1,60%, a na plusie sesję zakończyły tylko 3 z 20 spółek. Wśród nich był debiutant w indeksie WIG20, czyli spółka CD Projekt, które akcje podrożały o 0,09%, a jeszcze na początku sesji przodowały we wzrostach wśród dużych spółek. Ostatecznie najlepiej wypadł dziś jednak Cyfrowy Polsat z zyskiem na poziomie 0,50%. Największe spadki obserwowaliśmy z kolei w przypadku KGHM. Akcje miedziowego giganta spadły dziś o 5,92%. Bardzo słabo radziły sobie także spółki odzieżowe – LPP stracił 4,42%, a CCC 2,97%.

Mniej od blue chipów traciły dziś średnie i małe spółki – indeks mWIG40 spadł o 0,82%, a indeks sWIG80 o 0,79%.

 

Tylko 1 z 14 indeksów sektorowych może pochwalić się dziś wzrostem – indeks WIG-CHEMIA zyskał 1,11% dzięki dobrej sesji Grupy Azoty. Najsłabiej wypadły sektory, których liderzy przodowali w spadkach w indeksie WIG20, a więc spółki wydobywcze i odzieżowe. WIG-GORNIC stracił dziś 4,75%, a WIG-ODZIEZ 3,65%.

W ujęciu całego parkietu widoczna była zdecydowana przewaga koloru czerwonego. Na minusie sesję zakończyło 200 spółek (47%, łącznie z rynkiem NewConnnect), a na plusie 108 (25%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk