• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
sesja gpw

Środowa sesja na GPW wypadła przeciętnie, choć na początku dnia obserwowaliśmy mocne wzrosty. Przed południem indeks WIG zaczął jednak tracić i ostatecznie zamknął dzień tylko 0,22% ponad poziomem z poniedziałkowego zamknięcia.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 zamknął się dziś niemal na tym samym poziomie co w poniedziałek. Bardzo udaną sesję zaliczył mBank, którego akcje wzrosły o 4,98%. Dobrze wypadły także spółki odzieżowe. Acke CCC zdrożały o 3,47%, a LPP o 3,38%. Wyraźnie spadały za to notowania JSW (-2,85%) i PKN Orlen (-2,70%).

Lepiej spisały się dziś średnie spółki i to one napędzały wzrosty całego rynku. Indeks mWIG40 zyskał 0,89%. Słabiej wypadły małe spółki, gdyż indeks sWIG80 spadł o 0,16%.

 

Tylko 3 z 14 indeksów sektorowych zaliczyły dziś spadki. Najgorzej wypały spółki paliwowe. Indeks WIG-PALIWA stracił 1,93%, głównie przez spadki lidera sektora, czyli PKN Orlen. Liderem wzrostów był oczywiście sektor odzieżowy – indeks WIG-ODZIEZ zyskał 3,16%. Mocno rosły także indeksy WIG-SPOZYW (+2,65%), WIG-MOTO – (+2,63%) i WIG-BUDOW (+2,62%).

W przekroju całego parkietu nieco więcej mieliśmy dziś koloru zielonego. Na plusie sesję zakończyło 149 spółek (35%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na minusie 141 (33%).

 

Środowa sesja była drugą w tym tygodniu na warszawskim parkiecie. Czeka nas jeszcze tylko jedna, gdyż jutro giełda pozostanie będzie zamknięta ze względu na święto państwowe.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk