• Odbierz prezent
GPW tym razem odporna na spadki w USA

Pomimo bardzo słabej poniedziałkowej sesji za oceanem warszawska GPW pozostaje dziś zaskakująco odporna na negatywne nastroje wśród globalnych inwestorów. Główne indeksy polskiej giełdy notowane są na plusie, a sam WIG zyskuje 0,16%.

 

WIG

 

wig

 

Indeks WIG20 rośnie na początku sesji o 0,24%. Na minusie notowanych jest 8 z 20 blue chipów, ale wyraźnie spadają jedynie akcje Tauronu (-0,82%). Z kolei mBank, Eurocash i PKN Orlen zaliczają mocny początek sesji – akcje tych spółek zwyżkują o odpowiednio 1,96%, 1,70% i 1,40%.

Dużo słabiej prezentują się jednak średnie spółki – indeks mWIG40 spada o 0,18%, głównie przez słabą sesją w wykonaniu największych spółek tego indeksu – 4 z 5 z nich notowane są na minusie, a Dino Polska traci aż 2,13%. Lepiej wypadają małe podmioty – indeks sWIG80 zyskuje 0,07%.

 

W przekroju sektorowym najsłabiej wypadają spółki chemiczne i sprzedawcy leków – indeks WIG-CHEMIA spada o 0,54%, a WIG-LEKI o 0,52%. Najlepiej prezentują się spółki paliwowe – WIG-PALIWA zyskuje 0,73% dzięki dobremu początkowi sesji w wykonaniu PKN Orlen.

W ujęciu całego parkietu przewagę ma jednak kolor czerwony. Na minusie mamy 129 spółek (30%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na plusie nieco mniej, bo 120 (28%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk