• Odbierz prezent
sesja gpw

Dziś na giełdzie znów dominują pozytywne nastroje, wynikające z wczorajszej pozytywnej reakcji Wall Street po chwilowym niepokoju, wywołanym danymi o inflacji w Stanach Zjednoczonych. Indeks WIG  otworzył się dziś wyraźnie powyżej wczorajszego poziomu zamknięcia i po 30 minutach sesji zyskuje 0,83%.

 

Najmocniej na pozytywnych nastrojach zyskują blue chipy – indeks WIG20 rośnie o 0,92%. Na plusie mamy obecnie 18 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu. Nieznacznie tracą jedynie PKN Orlen (-0,16%) i Cyfrowy Polsat (-0,09%). Najmocniej rosną z kolei akcje LPP (+1,79%) i największej spółki PKO BP (+1,52%).

Nieźle radzą sobie średnie i małe spółki. Indeks mWIG40 rośnie o 0,78%, a sWIG80 zyskuje 0,69%.

 

Na plusie mamy wszystkie 14 indeksów sektorowych warszawskiej giełdy. Najlepiej radzą sobie dziś spółki odzieżowe – indeks WIG-ODZIEZ rośnie o 1,42%, odzwierciedlając silne wzrosty lidera, jakim jest LPP. Najsłabiej radzą sobie spółki paliwowe – indeks WIG-PALIWA rośnie jedynie o 0,01%, na co główny wpływ mają spadki akcji Orlenu.

W przekroju całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) zyskują 162 spółki (39%), natomiast 57 (13%) jest na minusie.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk