Advertisement
  • Odbierz prezent
GPW - szansa na odbicie

Warszawska giełda liczy dziś na odbicie po ostatnich silnych spadkach. Początek sesji na parkiecie jest obiecujący – indeks WIG zyskuje po 30 minutach 0,37%.

 

Dobrze prezentują się dziś flagowe spółki giełdy. Indeks WIG20 zyskuje 0,42%. Mocno przyczynia się do tego odrabiający wczorajsze straty PKN Orlen, który dziś zyskuje 2,18%. Na minusie mamy tylko 6 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu. Najmocniej traci PGNiG (-1,61%).

Nieco mniejsze wzrosty obserwujemy w przypadku średnich i małych spółek. Indeks mWIG40 zyskuje dziś 0,22%, a sWIG80 rośnie o 0,16%.

 

Najmocniej rosną dziś sektory, które wczoraj traciły najbardziej – chemiczny i paliwowy. WIG-CHEMIA i WIG-PALIWA zyskują po 1,04%. W przypadku tego drugiego duże znaczenie ma tutaj odbicie notowań wspomnianego PKN Orlen. Tylko 4 z 14 indeksów sektorowych świeci się rano na czerwono. Najmocniej traci sektor informatyczny – WIG-INFO zniżkuje o 0,89%.

W przekroju całego parkietu na plusie mamy 130 spółek (30%), a na minusie 85 (20%). Najwięcej zyskują akcje dwóch spółek odzieżowych – Monnari Trade (+6,28%), która od środy skupuje własne akcje i Esotiq & Henderson (+7,85%). Najwięcej, bo 5,41%, traci Open Finance.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk