• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
GPW spółki

W ostatnim czasie poinformowano o zmianach na Liście Alertów na GPW. Które spółki się do niej kwalifikują, a które z niej znikną?

 

28 marca poinformowano, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie dokonała kolejnej okresowej weryfikacji i kwalifikacji akcji spółek do segmentu Lista Alertów. Kwalifikują się do niego akcje 40 spółek. Natomiast przestały być kwalifikowane do tej listy akcje 2 spółek: Getin Noble Bank i Gino Rossi.

W komunikacie poinformowano, że zmiana systemu notowań wynikająca z okresowej weryfikacji i kwalifikacji do segmentu Lista Alertów nastąpi począwszy od sesji giełdowej w dniu 1 kwietnia 2019 r.

Spółki zakwalifikowane do segmentu Lista Alertów to: Magna Polonia, Ampli, Budopol Wrocław, Bumech, Calatrava Capital, Clean & Carbon Energy, Chemoservis-Dwory, Coal Energy, Cube.ITG, Czerwona Torebka, Drewex, Drop, Fast Finance, Fon, Harper Hygienics, Hubstyle, Investment Friends, Ideon, IndygoTech Minerals, Interbud-Lublin, IQ Partners, Korporacja Budowlana Dom, Lark.pl, Milkiland, Mostostal Zabrze, New World Resources, Open Finance, PBG, PBS Finanse, Qumak, Redwood Holding, Regnon, Reinhold Europe, Resbud, Sadovaya Group, Sco-Pak, TXM, Wilbo, Zastal i Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

Lista Alertów stanowi podsegment rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Trafiają na nią tak zwane spółki groszowe, czyli takie, których średnia cena z ostatnich 3 miesięcy nie przekracza 50 groszy. Kurs akcji takich spółek charakteryzuje się wysoką zmiennością, a płynność handlu jest niska. Zaliczają się tu także spółki, które są w stanie upadłości. Akcje spółek z Listy Alertów są notowane w systemie kursu jednolitego i nie mogą być brane pod uwagę przy ustalaniu indeksów giełdowych.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk