• Odbierz prezent
sesja gpw

Choć początek tygodnia na warszawskiej giełdzie zapowiadał się obiecująco, to jego końcówka jest na razie zupełną przeciwnością. Po wczorajszych spadkach dzisiejsze otwarcie okazało się słabe i po 30 minutach indeks WIG traci 0,17%.

 

WIG

wig 

 

W spadkach znów przodują największe spółki – indeks WIG20 traci 0,40%. Znów słabo prezentują się banki, a najwięcej, bo 1,43%, traci PKO BP (największa spółka giełdy). W czołówce spadkowiczów mamy także LPP (-1,34%) i trzecią największą spółkę giełdy – PZU (-1,05%). Kolejną pozytywną sesję notują spółki energetyczne. Najlepiej z nich radzi sobie dziś Energa (+1,27%), ale jeszcze więcej zyskuje odrabiający straty spowodowane publikacją słabych wyników Eurocash (+1,67%). Nieźle prezentują się dziś również spółki paliwowe.

Mniej od blue chipów tracą średnie spółki – indeks mWIG40 zniżkuje o 0,22%. Zdecydowanie lepiej prezentują się mniejsze podmioty – indeks sWIG80 zyskuje dziś 0,12%.

 

W przekroju sektorowym najlepiej wypadają wspomniane już spółki energetyczne – WIG-ENERG zyskuje 1,23%. Najsłabiej wypadają spółki odzieżowe i oczywiście banki – indeks WIG-ODZIEZ traci 0,82% (głównie przez spadki LPP), a WIG-BANKI zniżkuje o 0,63%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) widzimy dość zrównoważony początek sesji. Na plusie mamy 103 spółki (24%), a na minusie notowanych jest 106 podmiotów (25%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk