• Odbierz prezent
GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji spółki Spyrosoft SA

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Spyrosoft i podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu na rynku NewConnect akcji producenta oprogramowania. W dniu debiutu spółki, do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 179 766 akcji zwykłych na okaziciela serii A2, B oraz C, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

- Bardzo się cieszymy, że po wielu miesiącach przygotowań spełniliśmy wszystkie wymogi Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i lada dzień dołączymy do grona spółek publicznych, notowanych na NewConnect. Jesteśmy firmą, która wyrosła na gruncie doświadczeń i wiedzy zebranych podczas pracy w dużych korporacyjnych organizacjach. W momencie powstania, w 2016 roku, zaczynaliśmy działać zaledwie z kilkoma współpracownikami, dzisiaj na pokładzie Spyrosoft jest już ponad 460 osób. Wspólnie osiągnęliśmy duży sukces. Aby wyrazić naszą wdzięczność za dotychczasowe zaangażowanie i wytrwałość w rozwijaniu tego biznesu, zdecydowaliśmy się podzielić firmą, także w materialny sposób, z osobami, które tworzą zespół Spyrosoft – mówi Konrad Weiske, prezes i współzałożyciel spółki.

W tym celu w styczniu 2019 roku spółka przeprowadziła emisję akcji serii C kierowaną do pracowników. W jej ramach przydzielono 10 866 akcji, o łącznej wartości 108 660 zł, co stanowi 1 proc. kapitału zakładowego firmy. W emisji wzięło udział ponad 150 osób. W dniu debiutu na NewConnect, oprócz wspomnianych akcji, w obrocie znajdą się także, należące do właścicieli i założycieli spółki akcje serii A2 oraz serii B. Stanowią one ok. 17 proc. kapitału zakładowego Spyrosoft. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspierał Dom Maklerski INC.

- Za nami trzy intensywne lata wzmożonej pracy, podczas których wypracowaliśmy własny pomysł na dostarczanie usług IT. Wierzymy, że połączenie eksperckiej wiedzy i autentycznego osobistego zaangażowania w to, co dostarczamy naszym klientom, oraz wyjątkowe pro-klienckie podejście do współpracy czyni nas unikalnym partnerem biznesowym – mówi Konrad Weiske. - Współpracujemy z branżą finansową – główni klienci to firmy z londyńskiego City, a także z branżą Automotive oraz Przemysłem 4.0, w obrębie których z sukcesem zrealizowaliśmy duże projekty – dodaje.

Spyrosoft w ramach świadczonych usług oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia oprogramowania – od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów. Firma wspiera klientów od momentu tworzenia koncepcji produktów i wyboru technologii, poprzez opracowanie architektury rozwiązania oraz jego implementację, aż po utrzymanie i prace rozwojowe.

Dzięki znajomości specyfiki branżowej, klientowi dostarczane jest nie tylko samo rozwiązanie, ale także usługi doradcze w zakresie doboru rozwiązań IT, jak najlepiej dopasowanych do potrzeb i regulacji występujących w konkretnej branży.

Przychody Grupy wygenerowane w 2018 r. wyniosły blisko 32 mln zł, a skonsolidowany zysk netto ponad 2,8 mln zł w stosunku do 0,6 mln zł w roku poprzednim, co stanowi niemal 5-krotny wzrost r/r. Spyrosoft działa w krajach, w których posiada swoje siedziby lub w ich najbliższym otoczeniu. Główne rynki sprzedaży usług to Wielka Brytania, Niemcy, Polska i USA.

- W Spyrosoft obecnie koncentrujemy się na sprzedaży usług na rynkach zagranicznych. W tym celu otworzyliśmy właśnie kolejne biuro, tym razem w Monachium. Było to jedno z naszych kluczowych założeń w nadchodzących miesiącach, dlatego cieszymy się, że formalności w tym zakresie zostały dopełnione – mówi prezes Spyrosoft – Ponadto stale wzmacniamy nasze kompetencje technologiczne, dotyczy to głównie obszarów Artificial Intelligence i Mixed Reality. Rozbudowaliśmy też naszą ofertę o Product Design – dodaje Konrad Weiske.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć w działalności Spyrosoft było utworzenie joint venture z niemieckim partnerem, firmą GOD mbH. Specjaliści zatrudnieni we wrocławskim oddziale tej firmy zajmują się dostarczaniem oprogramowania dla klientów automotive.

W marcu 2018 roku powstało Spyrosoft Solutions SA, co pozwoliło na rozszerzenie oferty grupy o oprogramowanie wbudowane. Klientami spółki są przede wszystkim firmy produktowe z branży motoryzacyjnej oraz telekomunikacyjnej. Spółka świadczy także usługi dla firm z branży przemysłowej. Działalność w tych obszarach wygenerowała ponad 22 proc. przychodów Grupy w 2018 roku.

O Spyrosoft:

Spyrosoft to firma założona w 2016 roku we Wrocławiu, działająca w branży IT i zajmująca się wytwarzaniem oprogramowania - od rozwiązań wbudowanych po wysokopoziomowe systemy oparte na chmurach publicznych, każdorazowo dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.

Firma oferuje kompleksowe prowadzenie projektów, w ramach których specjaliści Spyrosoft zarządzają projektami i związanymi z nimi wymaganiami, tworzą architekturę, piszą i rozwijają warstwę programistyczną. Rozwiązania wdrażane są z wykorzystaniem chmur publicznych oraz zaawansowanych technologii takich jak Arttificial Inteligence (AI) czy Mixed Reality.

Biura firmy znajdują się we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie, a także w Londynie, Brunszwiku, Monachium, Zagrzebiu i Detroit.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk