• Odbierz prezent
GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment do obrotu na rynek NewConnect!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji spółki DRAGO entertainment: 1.001.300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70.050 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Krakowski producent i deweloper gier wideo na PC czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment do obrotu na NewConnect firmę wspiera INC S.A.

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdził, złożony przez nas pod koniec stycznia br., Dokument Informacyjny. Debiut na rynku NewConnect to jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Liczymy na to, że obecność na rynku publicznym jeszcze bardziej wzmocni naszą wiarygodność w oczach inwestorów i partnerów biznesowych. Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Liczymy, że debiut nastąpi jeszcze w kwietniu. – dodaje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment

W procesie upublicznienia spółki DRAGO entertainment wspiera INC SA.

Krakowskie studio obecnie pracuje m.in. nad autorskim projektem Gas Station Simulator. Premiera gry planowana jest na pierwszą połowę tego roku. – Finalizujemy prace nad Gas Station Simulator. Przed premierą tytułu planujemy udostępnić graczom bezpłatny prolog do gry, w którym użytkownicy będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Wkrótce podamy więcej szczegółów – komentuje Joanna Tynor.  

Jednocześnie spółka kontynuuje prace nad kolejnymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego – Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband oraz Red Frost.

Winter Survival Simulator to projekt typu survival, który powstaje we współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Symulator przetrwania umożliwia graczom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. W lutym br. projekt znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania użytkowników udostępnionym przez DRAGO entertainment pokazem dema gry w ramach zimowej Edycji Festiwalu Steam. DRAGO entertainment planuje udostępnić graczom tytuł w wersji Early Access w Q2 br. Wydawcą gry jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Red Frost to produkcja utrzymana w konwencji FPS/survival w otwartym świecie. Projekt osadzony w post-nuklearnym klimacie Rosji oparty jest na fabule o przetrwaniu i eksploracji. Środki na produkcję tytułu pochodzą po części z ubiegłorocznej kampanii crowdinvestingowej spółki przeprowadzonej na platformie CrowdConnect.pl. W ramach emisji studio pozyskało od inwestorów łącznie 2 mln zł. – Pokładamy bardzo duże nadzieje w projekcie Red Frost, który w pewnym stopniu opiera się na elementach już wdrożonych w Winter Survival Simulator. Dokładną datę premiery gry ogłosimy w późniejszym terminie, ponieważ na bieżąco dopracowujemy i udoskonalamy nasz projekt, tak aby jego finalny kształt był zgodny z wysokimi oczekiwaniami odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.

Spółka w lutym br. podpisała list intencyjny ze studiem Road Studio, z którym planuje wspólny projekt o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.

***

O Spółce:

DRAGO entertainment SA, powstało w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk