• Odbierz prezent
sesja gpw

Początek dzisiejszej sesji na GPW jest dość niemrawy. Indeks WIG otwarł notowania nieznaczną luką wzrostową, ale na początku sesji kierował się w stronę poziomu wczorajszego zamknięcia i po 30 minutach rośnie tylko o 0,9%.

 

WIG

wig

 

Wyrosty indeksowi szerokiego rynku zapewniają największe spółki – indeks WIG20 rośnie o 0,13%. Najmocniejszą spółką wśród blue chipów na początku wtorkowej sesji jest Eurocash, którego akcje drożeją o 2,25%. Na minusie mamy 8 z 20 spółek wchodzących w skład indeksu, a najwięcej traci PKN Orlen (-2,60%). Słabo prezentują się także spółki wydobywcze – akcje JSW tanieją o 1,62%, a KGHM o 0,50%.

Od największych spółek gorzej radzą sobie średnie i małe podmioty. Indeks mWIG40 traci 0,07%, a sWIG80 0,28%.

 

W przekroju sektorowym najlepiej wypadają spółki odzieżowe, głównie dzięki niezłym wzrostom LPP – indeks WIG-ODZIEZ zyskuje 0,94%. Z drugiej strony mamy sektor paliwowy, który zniżkuje przez słaby początek sesji w wykonaniu swojego lidera – indeks WIG-PALIWA traci 1,55%.

W ujęciu całego parkietu sytuacja jest dość wyrównana, choć nieznaczną przewagę mają spółki zniżkujące. Tych jest 105 (25%, łącznie z rynkiem NewConnect), a spółek których akcje rosną jest 98 (23%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk