• Odbierz prezent
GPW nie próżnuje i zawiesza kolejne spółki – zobacz, na kogo padło tym razem!

W ostatnim czasie GPW zawiesiła notowania kolejnych spółek. Tym razem padło na spółki, w których wiodącymi udziałowcami jest rodzina Patrowiczów.

 

8 maja poinformowano, że GPW zawiesiła w tym dniu obrót akcjami 5 spółek: Atlantis, Fon, Investment Friends Capital (IF Capital), Investment Friends i Resbud. Są one notowane na rynku głównym GPW. Powodem zawieszenia jest brak raportów rocznych. Według komunikatów, notowania spółek będą zawieszone "do końca dnia sesyjnego następującego po dniu, w którym spółka przekaże do publicznej wiadomości raport roczny za rok obrotowy 2018". Jako ciekawostkę można dodać fakt, że wszystkie te spółki są ze stajni Mariusza Patrowicza.

Spółka Atlantis początkowo była przedsiębiorstwem przemysłu materiałów budowlanych. Obecnie swą działalność kieruje ku świadczeniu usług pożyczkowych dla podmiotów gospodarczych.

Spółka Fon zajmuje się inwestycjami kapitałowymi i działalnością finansową, w ramach której udziela pożyczek pieniężnych dla klientów detalicznych i małych firm.

Investment Friends Capital powstała z przekształcenia Zakładów Mięsnych Herman. Po okresie przekształceń spółka również świadczy usługi w zakresie udzielania pożyczek podmiotom gospodarczym.

Spółka Investment Friends też ma ciekawą historię. Początkowo spółka zajmowała się produkcją i montażem okien. W 2007 r. zadebiutowała na GPW pod nazwą Budvar Centrum. Po szeregu istotnych zmian spółka zmieniła nazwę na Investment Friends i zajęła się usługami finansowymi.

Resbud zajmuje się działalnością budowlaną.

Wszystkie wspomniane wyżej spółki obecnie mają formę spółek europejskich oraz siedzibę w Estonii.

W maju Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła handel akcjami już 21 spółek. We wszystkich wypadkach powodem było nieprzekazanie raportów rocznych lub kompletu dokumentów.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk