• Odbierz prezent
sesja gpw

Inwestorzy mogą być rozczarowani przebiegiem dzisiejszej sesji na GPW. Ponownie dobre otwarcie nie doprowadziło do wzrostów w trakcie sesji. Przez cały dzień obserwowaliśmy spadki przy bardzo niskich obrotach.  Indeks WIG zamknął się ostatecznie tuż pod poziomem piątkowego zamknięcia, tracąc 0,02%.

 

W wykonaniu blue chipów była to bardzo przeciętna sesja – indeks WIG20 zdołał wypracować niewielki zysk na poziomie 0,06%. Dobrą formę z rana utrzymały praktycznie tylko banki – dziś na czele stawki mieliśmy PKB BP i Alior Bank, których akcje drożały o odpowiednio 1,93% i 1,62%. Na sporym minusie sesję zakończyły KGHM (-2,27%) i Asseco Poland (-2,25%).

Sporo słabiej od blue chipów zaprezentowały się średnie spółki – indeks mWIG40 stracił 0,28%, na co złożyły się spore spadki największych spółek tego indeksu (sam CD Projekt stracił 1,62%). Lepiej spisały się mniejsze podmioty – indeks sWIG80 zyskał 0,26%.

 

W ujęciu sektorowym słabo wypadły spółki wydobywcze – indeks WIG-GORNIC stracił 1,64%, do czego mocno przyczynił się KGHM. Na plusie mieliśmy tylko 5 z 14 indeksów sektorowych, a najlepiej wypadły wspomniane już banki – WIG-BANKI zyskał dziś 1,00%.

Patrząc na cały parkiet (łącznie z rynkiem NewConnect) spółek zniżkujących było nieznacznie więcej, bo 156 (36%) przy 132 (31%), których akcje rosły.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk