• Sklep
  • Odbierz prezent
Giełda Papierów Wartościowych - nowa strona internetowa. Nowe, bardziej przejrzyste witryny NewConnect i Catalyst
Z artykułu dowiesz się:

- O nowej wersji witryn internetowych GPW, NewConnect i Catalyst

Giełda Papierów Wartościowych ma już nową stronę internetową. Po kilku tygodniach funkcjonowania nowej strony w wersji testowej, zastąpiła ona poprzednią stronę Giełdy.

 

Nowa strona internetowa Giełdy

Ponad miesiąc temu informowaliśmy o nowej stronie internetowej GPW, która miała zastąpić dotychczasową witrynę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodząc na gpw.pl, zauważycie zapewne znaczące zmiany. Poprzednia wersja witryny jest już tylko wspomnieniem.

Na szczególną uwagę w nowej wersji strony zasługują wyeksponowane na górze strony statystyki oraz notowania najważniejszych indeksów na rynku. Ponadto, na samej górze strony znajdziemy linki do stron internetowych innych rynków prowadzonych przez Giełdę oraz do innych spółek z Grupy GPW. Poza rynkami NewConnect, Catalyst i Towarową Giełdą Energii odnajdziemy tam niedawno powstałą GPW Benchmark, zajmująca się organizacją fixingów stawek referencyjnych WIBID i WIBOR i pełnieniem funkcji Agenta Kalkulacyjnego. Nie mogło oczywiście zabraknąć przekierowania do Bondspot prowadzącej Regulowany Rynek Pozagiełdowy, Alternatywny System Obrotu (ASO) oraz rynek Treasury BondSpot Poland.

Na dole nowej strony możemy za to znaleźć komunikaty i uchwały GPW oraz kalendarium zdarzeń rynkowych. Wszystko to w połączeniu z nową szatą graficzną, sprawia wrażenie większej przejrzystości. Do większości najważniejszych informacji mamy dostęp już z poziomu strony głównej.

 

Nowe strony internetowe NewConnect i Catalyst

Nowych odsłon doczekały się strony internetowe NewConnect oraz Catalyst. Obydwie strony mają podobną szatę graficzną jak strona Głównego Rynku GPW. Również z poziomu tych stron mamy bezpośredni dostęp do stron internetowych innych rynków prowadzonych przez GPW. Razem ze stroną GPW sprawia to wrażenie jednolitej strony dla obydwu rynków akcji oraz rynku obligacji. Ułatwia to dostęp do najważniejszych informacji z tych rynków.

Oczywiście nie każdemu spodobają się nowe odsłony witryn najważniejszych rynków prowadzonych przez Giełdę, jednak wydaje się, że wprowadzone zmiany to dobry kierunek. Odejście od stron, w których trzeba było „dokopywać” się do informacji zaliczyłbym Giełdzie na plus.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk