• Odbierz prezent
GPW na wniosek KNF zawiesza obrót T-Bull, KB Dom i Invista

Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałek 6 maja poinformowała o zawieszeniu obrotu trzech spółek notowanych na głównym parkiecie, jakimi są T-Bull, Korporacja Budowlana Dom oraz Invista. Do zawieszenia doszło na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego z powodu niedopełnienia obowiązków informacyjnych przez spółki. Informacja o zawieszeniu obrotu szczególnie mocno odbiła się na notowaniach gamingowej T-Bull.

 

KNF podjęła decyzje o zawieszeniu obrotu akcjami wymienionych spółek ze względu na nieprzekazanie do wiadomości publicznej kompletnych raportów finansowych (raport roczny oraz skonsolidowany raport roczny) za 2018 r. Termin ich złożenia minął wraz z ostatnim dniem kwietnia, zaś jego przekroczenie jest naruszeniem obowiązków informacyjnych, jakie spełnić musza spółki publiczne notowane na giełdzie.

Mimo, że decyzje o zawieszeniu obrotu Invisty, KB Dom oraz T-Bull były do przewidzenia dla uważnych inwestorów, szczególnie notowania tej ostatniej zareagowały na informację opublikowaną przez KNF i GPW - kurs T-Bull na poniedziałkowej sesji traci już niemal 15% i wynosi 28,2000 PLN.

 

T-Bull jest spółką gamingową notowana na głównym parkiecie GPW od 29 sierpnia zeszłego roku (od listopada 2016 r. na NewConnect), aktualnie tracąc ponad 90% od historycznych szczytów z czerwca 2017 r. (ponad 200 PLN za akcję).

Invista jest spółką inwestycyjną (private equity, opportunity fund) notowaną na GPW od września 2013 r., zaś na NewConnect od 2008 r.

Korporacja Budowlana Dom jest wykonawcą mieszkań wielorodzinnych i producentem prefabrykowanych elementów betonowych. Na GPW notowana jest od 2001 r.

Czytaj także: T-Bull z niższym zyskiem za 2018 r. Akcje spółki mocno w dół

Spółka z branży gier T-Bull przedstawiła wyniki finansowe za 2018 r. Są one znacznie niższe w porównaniu z poprzednim rokiem, co odbiło się na notowaniach spółki.   2 maja spółka gamingowa T-Bull opublikowała raport roczny za 2018 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7,38 mln zł wobec 8,23 mln zł w .. Czytaj
T-Bull z niższym zyskiem za 2018 r. Akcje spółki mocno w dół

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk