• Odbierz prezent
sesja gpw

Na początku wtorkowej sesji na GPW powiało optymizmem, który przypłynął do nas z amerykańskich giełd. Indeks WIG otworzył się dziś wyraźną luką wzrostową, ale w pierwszych minutach sesji widzimy jednak spadki. Po 30 minutach handlu WIG zyskuje 1,23%.

 

WIG

wig

 

Giełda idzie dziś w górę dzięki dobrej dyspozycji dużych spółek – indeks WIG20 na początku sesji zyskuje aż 1,57%. Na plusie mamy wszystkie spółki wchodzące w skład indeksu. Najlepiej radzą sobie spółki wydobywcze, które wczoraj zaliczały największe spadki, a więc KGHM (+3,11%) i JSW (+2,25%). Mocno rośnie także PGE (+2,32%) i CCC (2,12%). Przeciętnie prezentują się za to spółki paliwowe, a w dolnej połowie zestawienia znajdziemy większość wchodzących w skład WIG20 banków. Najmniejsze zyski notują dziś Lotos (+0,37%) i Alior (+0,40%).

Nieco mniej, ale wciąż całkiem  mocno, zyskują średnie spółki – indeks mWIG40 rośnie o 0,99%. Z optymistycznych nastrojów nie korzystają w pełni małe podmioty – indeks sWIG80 rośnie tylko o 0,25%.

 

Dziś tylko 3 z 14 indeksów sektorowych notują straty na początku sesji. Najgorzej wypadają spółki z branży spożywczej – indeks WIG-SPOZYW spada o 0,34%. Największe wzrosty notują spółki wydobywcze i chemiczne, a więc te, dla których wczorajsza sesja wiązała się z największymi spadkami. Indeks WIG-GORNIC zyskuje 2,62%, a WIG-CHEMIA 2,01%.

W ujęciu całego parkietu widzimy zdecydowaną przewagę koloru zielonego. Zyskuje 128 spółek (30%, łącznie z rynkiem NewConnect), a tracą 73 podmioty (17%).

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk