• Odbierz prezent
GPW Lista Alertów

1 lipca wejdą w życie zmiany na Liście Alertów GPW. Które spółki zasilą tę listę, a które ją opuszczą?

 

W ramach rewizji na koniec drugiego kwartału Giełda Papierów Wartościowych dokonała zmian na Liście Alertów. Tym razem znajdą się na niej akcje 38 spółek. W poprzednim kwartale na Liście Alertów znajdowało się 40 spółek.

Do Listy Alertów zostaną dodane spółki Atlantis, CFI, KCI i Redan. Atlantis świadczy usługi z zakresu udzielania pożyczek dla podmiotów gospodarczych. CFI Holding to spółka zajmująca się nabywaniem aktywów nieruchomościowych. KCI działa w branży nieruchomości oraz segmencie medialnym. Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży.

Listę Alertów natomiast opuszczają: producent węgla Coal Energy, firma deweloperska Interbud Lublin oraz Zastal (zielonogórski Zakład Konstrukcji Stalowych).

Pełna Lista Alertów obejmuje następujące spółki: Magna Polonia, Ampli, Atlantis, Budopol Wrocław, Calatrava Capital, CFI, Clean & Carbon Energy, Chemoservis-Dwory, Cube.ITG, Czerwona Torebka, Drewex, Drop, Fast Finance, Harper Hygienics, Hubstyle, Ideon, IndygoTech Minerals, Investment Friends, IQ Partners, KCI, Korporacja Budowlana Dom, Lark.pl, Milkiland, Mostostal Zabrze, New World Resources, PBG, PBS Finanse, Qumak, Redan, Redwood Holding, Regnon, Reinhold Europe, Resbud, Sadovaya Group, Sco-Pak, TXM, Wilbo i Zakład Budowy Maszyn Zremb-Chojnice.

Na Listę Alertów trafiają spółki, których średni kurs za ostatnie 3 miesiące był niższy niż 50 groszy. Spółki te notowane są w systemie notowań jednolitych, z dwukrotnym ustalaniem kursu w ciągu dnia.

Czytaj także: GPW – spółki na Liście Alertów

W ostatnim czasie poinformowano o zmianach na Liście Alertów na GPW. Które spółki się do niej kwalifikują, a które z niej znikną?   28 marca poinformowano, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie dokonała kolejnej okresowej weryfikacji i kwalifikacji akcji spółek do segmentu Lista Alertów. K.. Czytaj
GPW – spółki na Liście Alertów


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk