• Odbierz prezent
sesja gpw

Sytuacja na GPW w poniedziałkowy poranek wygląda już zdecydowanie lepiej niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Indeks WIG otwarł notowania luką wzrostową, która niestety została po części zniesiona. Po 30 minutach sesji szeroki indeks giełdy zyskuje 0,05%.

 

WIG

wig

 

Najlepiej na początku sesji prezentują się największe spółki – indeks WIG20 zyskuje 0,15%. Na minusie mamy tylko 7 z 20 blue chipów, a najmocniej zniżkuje KGHM (-2,04%) ze względu na spadające ceny miedzi. Najlepiej wypada z kolei CCC, którego akcje drożeją o 3,48% po publikacji dobrych wyników finansowych. Mocno w górę idą także akcje Eurocashu (+1,79%) i Energi (+1,70%).

Dużo gorzej radzą sobie dziś średnie i małe spółki – indeks mWIG40 traci 0,21%, a sWIG80 0,37%.

 

W ujęciu sektorowym najlepiej wypadają spółki odzieżowe – indeks WIG-ODZIEZ zyskuje 1,50%, ciągnięty w górę przez CCC. Dobrze wypadają także spółki energetyczne i telekomy – indeks WIG-ENERG zyskuje 0,76%, a WIG-TELKOM 0,60%. Najgorzej wypadają spółki wydobywcze i budowlane – indeks WIG-GORNIC traci 1,43% ze względu na słaby początek sesji w wykonaniu KGHM, a WIG-BUDOW zniżkuje o 1,36%.

W ujęciu całego parkietu mamy nieznaczną przewagę spółek zyskujących. Jest ich 114 (26%, łącznie z rynkiem NewConnect). Spółek tracących jest z kolei 109 (25%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk