• Odbierz prezent
sesja gpw

Po niezłym otwarciu na początku czwartkowej sesji na GPW obserwujemy nieznaczne spadki. Indeks WIG po 30 minutach sesji utrzymuje się jednak na plusie i zyskuje 0,07% w stosunku do wczorajszego poziomu zamknięcia.

 

WIG

wig

 

W podobnym tempie do indeksu szerokiego rynku rośnie WIG20, który zyskuje 0,08%. Lepiej niż w ostatnich dniach prezentują się spółki energetyczne, a notowania Energi rosną o 2,03% - najmocniej wśród blue chipów. Spadkowiczów mamy dziś ośmiu, ale przeceny w ich przypadku są umiarkowane. Najwięcej tracą Lotos (-0,82%) i BZ WBK (-0,79%).

Przeciętnie, podobnie jak spółki indeksu WIG20, wypadają dziś średnie spółki – indeks mWIG40 zyskuje tylko 0,05%. Nieznacznie lepiej prezentują się spółki mniejsze – indeks sWIG80 zyskuje 0,16%.

 

Na minusie mamy dziś tylko 4 z 14 indeksów sektorowych, a najsłabiej prezentują się spółki odzieżowe – indeks WIG-ODZIEZ traci 0,35%. Największe wzrosty notują indeksy WIG-MEDIA i WIG-MOTO. Pierwszy z nich zyskuje 1,65%, dzięki mocnym wzrostom akcji Wirtualnej Polski. Drugi rośnie o 0,83% przy niezłym początku sesji w wykonaniu Inter Cars.

Patrząc na cały parkiet (łącznie z rynkiem NewConnect) widzimy, że sytuacja jest zrównoważona. Na plusie mamy 104 spółki (24%), a 99 spółek (23%) notuje spadki.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk