• Odbierz prezent
sesja gpw

Warszawska giełda w środę rano stara się kontynuować odbicie po ubiegłotygodniowych spadkach. Dziś obserwujemy solidne wzrosty, a indeks WIG po 30 minutach sesji idzie w górę o 0,37%.

 

W podobnym tempie do całej giełdy rośnie indeks WIG20, który zyskuje 0,36%. Wśród blue chipów widzimy przewagę spółek rosnących, a najlepiej radzą sobie spółki energetyczne. Wszystkie trzy spółki tego sektora, które znajdują się w indeksie WIG20 plasują się na początku w pierwszej czwórce zyskujących. Najmocniej w górę w górę, bo aż o 2,88%, idą akcje Energi. Najbardziej traci PGNiG, która podała wczoraj wyniki finansowe za IV kwartał. Jej akcje tanieją dziś o 1,25%.

Nieźle radzą sobie spółki średnie – indeks mWIG40 zyskuje 0,31%. Dużo lepiej wypadają za to ‘maluchy’ – indeks sWIG80 idzie w górę o 0,49%.

 

Wśród sektorów spadki widzimy jedynie w przypadku spółek odzieżowych – indeks WIG-ODZIEZ traci 0,12%, na co wpływ mają głównie spadki notowań LPP. Pozostałe 13 indeksów sektorowych jest na plusie. Najlepiej wypadają spółki farmaceutyczne i wspomniane przy okazji indeksu WIG20 spółki energetyczne – WIG-LEKI zyskuje 1,78%, a WIG-ENERG 1,70%.

W przekroju całego parkietu mamy 140 spółek rosnących (32%) i prawie dwa razy mniej tych, których akcje spadają (71 – 16%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk