• Odbierz prezent
gpw sesja

Indeks WIG zakończył piątkową sesję na plusie, ale warszawska giełda nie zaliczy tego tygodnia do udanych. Po ustanowieniu rekordu przez indeks WIG na początku tygodnia na parkiecie dominowały spadki. Dzisiejsza sesja odbywała się w trendzie bocznym, a WIG zamknął ją 0,45% na plusie.

 

Indeks blue chipów zanotował wzrost tylko nieznacznie mniejszy od indeksu szerokiego rynku. WIG20 wzrósł dziś o 0,43%, do czego mocno przyczynił się m.in. odrabiający wczorajsze straty PKN Orlen. Akcje spółki paliwowej drożały dziś o 3,79%. Najwięcej straciła z kolei słaba od początku sesji spółka PGNiG, która zakończyła dzień 2,34% pod kreską.

Podobnie dobrze jak te największe, radziły sobie również średnie spółki. Indeks mWIG40 zanotował dziś wzrost o 0,40%. Jeszcze lepiej natomiast poradziły sobie mniejsze podmioty – indeks sWIG80 odnotował większy wzrost niż WIG20 i mWIG40, kończąc sesję 0,54% na plusie.

 

Najlepiej piątkową sesję wspominać będą spółki z branży mediów. Indeks WIG-MEDIA urósł aż o 4,45%, dzięki dobrej postawie największych podmiotów w tym sektorze – Wirtualna Polska zyskała 4,28%, a Agora 7,98%. Najsłabiej spisywały się dziś z kolei spółki farmaceutyczne – WIG-LEKI stracił 1,66%. Sesję na minusie zakończyło tylko 4 z 14 indeksów sektorowych.

W przekroju całego parkietu dominowała zieleń. Wzrosty zanotowały 173 spółki (40%), a spadki 132 spółki (31%).

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk