• Odbierz prezent
GPW kończy dzień na symbolicznym plusie. Święto w USA i niewielka zmienność w Europie

Podczas dzisiejszej sesji zmienność na rynku akcji jest niewielka. Poniedziałki z reguły nie obfitują w większe ruchy, a dodatkowo inwestorzy w Stanach Zjednoczonych mają dziś wolne (z racji Święta Luthera Kinga sesja nie odbywa się). Ponadto kalendarz na dzisiejszy dzień jest właściwie pusty. Niemniej powinien nas czekać ciekawy tydzień, najważniejsze mogą być piątkowe PMI, które pokażą panującą w styczniu koniunkturę, wskaźniki będą publikowane zarówno dla Europy, USA, jak i Japonii. 

Na początku sesji europejskiej mogliśmy dziś obserwować odreagowanie po zeszłotygodniowych wzrostach.

Większość indeksów giełdowych zakończyła dzień pod kreską, niemniej niemiecki DAX, po początkowej przecenie,  zdołał wyjść 0,15% na plus. Z kolei francuski CAC stracił dziś 0,43%, a a najmocniej przecenił się włoski FTSE MIB, który zamknął się 0,54% pod kreską. Z kolei GPW kończy dzień na symbolicznym plusie, WIG20 dodał dziś 0,10%, a WIG30 zanotował +0,07%. Pomimo niewielkiej zmienności na indeksach, sporo działo się na poszczególnych spółkach, szczególnie CD Projekt, gdzie kurs zdołał osiągnąć poziomy z czwartku, tym samym niwelując olbrzymią lukę spadkową z piątkowej sesji. 

Warto też przypomnieć o trwającym sezonie wyników kwartalnych na Wall Street,

która mogą prowadzić do kolejnych rekordów, bądź w przypadku rozczarowania zapoczątkować wyczekiwaną przez inwestorów korektę. W poniedziałek kontrakty futures na indeksy w USA znajdują się na niewielkim minusie, przecena nie przekracza jednak 0,1%. Na większe ruchy przyjdzie nam czekać do jutra. 

 

 


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk