• Odbierz prezent
sesja gpw

Czwartkowa sesja na GPW okazała się bardzo słaba, ale nie tak tragiczna jak wczorajsza. Słabe nastroje wśród inwestorów sprawiły, że dziś indeks WIG stracił 0,95%, do czego najmocniej przysłużyły się największe spółki. Silne spadki obserwowaliśmy szczególnie w początkowej fazie sesji, a później część z nich udało się odrobić.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 stracił dziś aż 1,24%. Słabo radziły sobie spółki odzieżowe, telekomy i banki. Największy spadek zaliczyły LPP (-3,94%) i BZ WBK (-3,10%). Świetną sesję zaliczyły z kolei spółki energetyczne, które przodowały we wzrostach – Tauron zyskał 5,88%, PGE 3,45%, a Energa 1,73%.

Nieco lepiej od blue chipów radziły sobie średnie spółki, a zdecydowanie bardziej pozytywną sesję zaliczyły małe podmioty – mWIG40 stracił 0,57%, a sWIG80 zdołał zamknąć sesję 0,16% na plusie.

 

W przekroju sektorowym widzimy potwierdzenie tego, co działo się w obrębie samego indeksu WIG20. Najgorzej wypadła dziś odzieżówka – WIG-ODZIEŻ stracił 3,07%. Mocno tracił też sektor chemiczny – WIG-CHEMIA spadł o 2,06%. Świetna sesja spółek energetycznych skutkowała za to wzrostem indeksu WIG-ENERG o 3,36%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) dominowała czerwień. Spadki zaliczyło 189 spółek (44%), a w górę szły akcje 113 podmiotów (26%).

 

 


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk