• Odbierz prezent
sesja gpw

Na początku środowej sesji na GPW nastroje są lepsze niż pod koniec wczorajsze. Indeks WIG porusza się ponad poziomem wtorkowego zamknięcia. Po wahaniach w dół i w górę jest notowany 0,09% na plusie po 30 minutach sesji.

 

WIG

wig 

 

W podobnym tempie do indeksu szerokiego rynki rośnie WIG20. Wśród blue chipów najlepiej radzi sobie Cyfrowy Polsat, którego akcje drożeją o 2,50%. Niezły początek sesji notują także PGE (+1,29%) i LPP (+0,98%). Słabo wypadają za to spółki wydobywcze. Na czele spadkowiczów mamy obie wchodzące w skład indeksu WIG20 – JSW traci 1,08%, a KGHM 0,88%.

Nieznaczne wzrosty notują spółki średnie – indeks mWIG40 rośnie o 0,05%. Słabo wypadają za to małe spółki  - indeks sWIG80 traci 0,22%.

 

W przekroju sektorowym na ten moment dominują spadki – 9 z 14 indeksów sektorowych notowanych jest na minusie. Najgorzej wypadają producenci leków – indeks WIG-LEKI spada o 1,33%. Drugim najsłabszym sektorem jest wspomniane już wydobycie – indeks WIG-GORNIC traci 0,81%. Najmocniejszym sektorem na początku sesji są telekomy, dzięki wzrostom akcji Cyfrowego Polsatu – indeks WIG-TELKOM zyskuje 1,24%.

W ujęciu całego parkietu również przewagę ma kolor czerwony. Na minusie mamy 124 spółki (29%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na plusie 86 (20%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk