• Odbierz prezent
sesja gpw

Po dobrym starcie tygodnia we wtorek przyszedł czas na spadki na warszawskiej giełdzie. WIG zniżkował dziś przez cały dzień, a jego kierunek znów wyznaczały duże spółki. Na koniec dnia indeks stracił 0,54%.

 

WIG

wig

 

Po wczorajszych mocnych wzrostach indeks WIG20 stracił dziś 0,87%. Zaplusowało tylko 5 z 20 spółek indeksu, a najwięcej zyskała JSW (+0,93%). Na plusie sesję zakończyły także obie spółki odzieżowe z grona blue chipów: CCC i LPP. W czołówce spadkowiczów mieliśmy za to spółki paliwowe i telekomy. Najmocniej spadły akcje PKN Orlen (-3,43%). Jedna z ważniejszych informacji, jakie trafiły dziś do inwestorów dotyczyła z kolei spółki KGHM – potencjalny brak wypłaty dywidendy przez miedziowego giganta nie odbił się jednak negatywnie na notowaniach akcji, gdyż te spadły jedynie o 0,25%.

Lepiej od blue chipów radziły sobie dziś średnie i małe spółki – indeks mWIG40 zyskał 0,11%, a sWIG80 0,12%.

 

W przekroju sektorowym najlepiej wypadły branże mniej istotne dla całej giełdy – media i spółki spożywcze. Indeks WIG-MEDIA spadł o 1,49%, a WIG-SPOZYW 1,40%. Najsłabsze sektory to te, których liderzy wypadli najsłabiej wśród spółek indeksu WIG20, a więc paliwa i telekomy. Indeks WIG-PALIWA spadł o 2,33%, a WIG-TELKOM o 1,74%.

W ujęciu całego parkietu dominował dziś kolor czerwony. Na minusie sesję zakończyło 158 spółek (37%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na plusie 127 (30%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk