• Odbierz prezent
sesja gpw

Choć główne indeksy warszawskiej giełdy otwarły się dziś na plusie, to w pierwszych 30 minutach sesji obserwujemy silne spadki w przypadku dużych spółek. Indeks WIG traci po tym czasie 0,05%.

 

Więcej w tym okresie stracił WIG20, który zniżkuje o 0,19%. Wśród blue chipów mamy co prawda więcej zyskujących niż tracących, ale na czerwono świecą się 2 z 3 największych spółek giełdy – PKN Orlen idzie w dół o 1,01%, a PZU o 0,82%. Najmocniej traci mBank (-1,51%), a na największym plusie jest obecnie JSW (+1,23%).

Lepiej pod największych podmiotów radzą sobie średnie i małe spółki – indeks mWIG40 idzie w górę o 0,26%, a sWIG80 o 0,29%.

 

Wśród indeksów sektorowych dominuje kolor zielony – zyskuje 9 na 14. Najlepiej na początku poniedziałkowej sesji radzą sobie spółki farmaceutyczne – WIG-LEKI zyskuje 1,64%. Najsłabiej radzi sobie z kolei chemia – indeks WIG-CHEMIA traci 0,74%, ciągnęty w dół głównie przez Grupę Azoty (-1,23%).

To, że giełda jest dziś ciągnięta w dół przez duże spółki najlepiej pokazuje stosunek spółek zwyżkujących i zniżkujących. Tych pierwszych jest 130 (30%), a tych drugich 96 (22%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk