• Odbierz prezent
sesja gpw

Choć główne indeksy giełdy rozpoczęły piątek od luki spadkowej, to w początkowej fazie sesji widzimy próby odbicia w górę. Indeks WIG po 30 minutach sesji utrzymuje się jednak 0,13% poniżej poziomu czwartkowego zamknięcia.

 

WIG

wig

 

Indeks WIG20 na początku piątkowej sesji również traci 0,13%, choć próbuje piąć się w górę. Na minusie mamy co prawda tylko 6 z 20 spółek indeksu, ale jest wśród nich aż 5 największych spółek. Najwięcej tracą PKN Orlen (-0,68%) i PZU (-0,63%). Na największym plusie mamy z kolei Eurocash (+1,28%) i JSW (+1,24%).

Mocniej od blue chipów tracą dziś średnie spółki – indeks mWIG40 zniżkuje o 0,36%. Nieco lepiej wypadają mniejsze podmioty – indeks sWIG80 traci tylko 0,09%.

 

Bardzo pozytywnie wygląda sytuacja w ujęciu sektorowym. Tracą tylko 3 z 14 indeksów sektorowych,  a najmocniej sektor nieruchomości – indeks WIG-NRCHOM zniżkuje o 0,30%. Najlepiej wypadają z kolei spółki z branży chemicznej – WIG-CHEMIA zyskuje 0,52%.

W ujęciu całego parkietu (łącznie z rynkiem NewConnect) sytuacja jest zrównoważona. Na minusie mamy 105 spółek (24%), a na plusie 104 (24%).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk