• Odbierz prezent
Kalendarz GPW: 6-10 kwietnia (CD Projekt, Grupa Azoty, GPW, Play)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Sezon publikacji wyników finansowych za czwarty kwartał i cały zeszły rok wchodzi w ostatnią fazę. Po ostatnim, marcowym pogromie związanym z paniką, którą wywołała epidemia, przyszedł czas na względną stabilizację, która może wskazywać na to, że akcjonariusze uważniej będą przyglądać się rezultatom finansowym publikowanym przez spółki. Szczególnie, że jedną z nich w tym tygodniu będzie nowy lider pod względem giełdowej wyceny - CD Projekt.

 

Poniedziałek, 6 kwietnia

Baltona - przymusowy wykup akcji i zawieszenie obrotu akcjami spółki

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona w ramach przejęcia przez Państwowe Porty Lotnicze obliguje wszystkich swoich akcjonariuszy do odsprzedaży akcji po cenie ustalonej na 6,9500 PLN. Poniedziałek 6 kwietnia jest ostatnim dniem przymusowego wykupu, od zeszłej środy (1 kwietnia) obrót akcjami Baltony jest zawieszony.

Aktualny kurs akcji (w momencie zawieszenia obrotu) wynosi 6,3000 PLN.

 

Wyniki finansowe za 2019 r. opublikują: Aiton, Atrem, Auga Group, Bio Planet, Polkap, Silvair, Sunex,

 

WZA: Creativeforge Games

 

Wtorek, 7 kwietnia

Giełda Papierów Wartościowych - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Spółka zarządzająca warszawską giełdą w 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 346,78 mln złotych, zysk operacyjny (EBIT) 170,2 mln złotych oraz rekordowy skonsolidowany zysk netto w wysokości 183,68 mln złotych.

Spółka jest jednym z najlepiej radzących sobie podmiotów na giełdzie kontrolowanych przez Skarb Państwa - w ciągu ostatniego kwartału jej notowania spadły o niecałe 15%.

Kurs akcji GPW przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosił 35,0000 PLN.

 

Auto Partner - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Jeden z czołowych dystrybutorów części samochodowych notowanych na GPW w 2018 r. osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 1,15 mld złotych, zysk operacyjny 80,97 mln złotych oraz zysk netto 58,64 mln złotych, które również były najwyższymi w historii spółki.

Przychody za 2019 r. z pewnością będą wyższe niż w poprzednim roku, istnieje również spora szansa na niewielką poprawę rentowności.

Kurs akcji Auto Partner przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosił 3,5500 PLN.

 

Wyniki finansowe za 2019 r. opublikują również: Archicom, Erbud, Inpro, Organic

 

WZA: Play Communications, Pharmena

 

Środa, 8 kwietnia

CD Projekt - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Największa polska spółka gamingowa, a od zeszłego tygodnia również najwyżej wyceniana spółka na warszawskim parkiecie (ponad 28,5 mld złotych), w 2018 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 362,9 mln złotych, zysk operacyjny 112,39 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 109,33 mln złotych. W 2019 r. przychody ze sprzedaży z pewnością okażą się lepsze niż w poprzednim roku (szczególnie ze względu na wzrost zainteresowania grą Wiedźmin III po premierze serialu na Netflixie), skonsolidowany zysk netto może jednak być niższy niż rok wcześniej. W zasadzie nie ma szans na przebicie rekordowego wyniku z 2015 r. (przychody 798 mln PLN, zysk 342,4 mln PLN netto).

Spółka znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym, którego nie zdołała odwrócić nawet obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji CD Projekt wynosił 297,0000 PLN.

Czytaj także: Cyberpunk 2077 na laptopie Twojej babci - CD Projekt rozpoczyna współpracę z Nvidia

CD Projekt bez wątpienia jest najbardziej medialną polską spółką, która doskonale radzi sobie z promocją i w mistrzowski sposób dobiera partnerów marketingowych, nawet jeśli ostateczna współpraca wciąż pozostaje w sferze domysłów, jak ma to miejsce np. w przypadku Tesli. Długo oczekiwana wrześniowa .. Czytaj
Cyberpunk 2077 na laptopie Twojej babci - CD Projekt rozpoczyna współpracę z Nvidia

 

Boryszew - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Spółka hutnicza w 2018 r. osiągnęła 6,099 mld złotych przychodów ze sprzedaży, zysk operacyjny 229,6 mln złotych oraz zysk netto 71,35 mln złotych. Jeśli spółka utrzyma rentowność w czwartym kwartale, zysk netto w 2019 r. powinien być wyższy (bądź na zbliżonym poziomie) niż rok wcześniej.

Przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji kurs akcji Boryszew wynosił 3,6900 PLN.

 

Grupa Azoty - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Czołowa polska spółka chemiczna notowana na GPW w 2018 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 9,99 mld złotych, zysk operacyjny 80,99 mln złotych oraz skonsolidowany zysk netto 9,75 mln złotych.

Kurs akcji Grupy Azoty przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosił 20,5000 PLN.

 

Wyniki finansowe opublikują również: Elkop, Makarony Polskie, Police, Puławy, Polnord, Rafamet, Rubicon, Transpol

 

WZA: Energa, GetBack, Medcamp

 

Czwartek, 9 kwietnia

Ryvu Therapeutics - publikacja skonsolidowanego raportu finansowego za 2019 r.

Spółka biotechnologiczna wydzielona z Selvity w 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 77,2 mln złotych, strata operacyjna wyniosła 13,61 mln złotych, zaś skonsolidowana strata netto 106 tys. złotych.

Spółka ma nikłe szanse na poprawienie wyniku z 2018 r., strata netto z pewnością będzie wyższa niż rok wcześniej.

Kurs akcji Ryvu Therapeutics przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji wynosił 43,9000 PLN.

Czytaj także: Ryvu Therapeutics pomyślnie przeszedł pierwszy etap badań klinicznych swojej cząsteczki. Historyczna chwila dla polskiej biotechnologii?

Spółka biotechnologiczna Ryvu Therapeutics, wydzielona jako część innowacyjna z Selvity, poinformowała w piątek 6 marca o zakończeniu pierwszej fazy badania klinicznego cząsteczki SEL24 przez jej partnera badawczego. To ważny krok na drodze do komercjalizacji cząsteczki, za co spółka otrzyma ponad 7.. Czytaj
Ryvu Therapeutics pomyślnie przeszedł pierwszy etap badań klinicznych swojej cząsteczki. Historyczna chwila dla polskiej biotechnologii?

 

Wyniki finansowe za 2019 r. opublikują również: ITM Trade, Mabion

 

Wezwania na sprzedaż akcji: EFIX Dom Maklerski (zapis na sprzedaż akcji w wezwaniu Eques Investment TFI po 3,0500 PLN za sztukę)

 

Piątek, 10 kwietnia

Wyniki finansowe opublikują: GKS Katowice, Giełda Praw Majątkowych Vindexus, OT Logistics, Platynowe Inwestycje, Polska Meat

Czytaj także: Kalendarz GPW: 9-13 marca (PGE, PGNiG, Dino Polska, PZU, Cyfrowy Polsat)

Nie przegap żadnych istotnych wydarzeń, które w najbliższym tygodniu będą miały miejsce na warszawskim parkiecie. Raporty finansowe, dywidendy, wykluczenia z obrotu, WZA i wiele więcej w naszym cotygodniowym cyklu artykułów Kalendarz GPW. Sezon publikacji wyników za czwarty kwartał i cały poprzedni .. Czytaj
Kalendarz GPW: 9-13 marca (PGE, PGNiG, Dino Polska, PZU, Cyfrowy Polsat)

 

Notowania: CD Projekt SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:CDR/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk