• Odbierz prezent
sesja gpw

Na początku wtorkowej sesji na GPW widzimy próby zapoczątkowania odbicia po wczorajszych spadkach. Indeks WIG po 30 minutach notowań zyskuje 0,30% względem wczorajszego zamknięcia.

 

WIG

wig 

 

Odrabiać straty próbują przede wszystkim największe spółki, gdyż to one wczoraj traciły najwięcej. Na początku wtorkowej sesji indeks WIG20 zyskuje 0,49%. Zdecydowanie najmocniej w górę idą akcje będącego ostatnio ‘w gazie’ CD Projektu (+3,83%). Dobrze radzi sobie również JSW, ze wzrostem na poziomie 2,30%. Najsłabiej w gronie blue chipów wypadają Energa (-1,72%) i mBank (-1,10%).

Najmocniejsze wczoraj średnie spółki dziś prezentują się już słabiej - indeks mWIG40 spada o 0,06%. Nie najgorzej wyglądają małe spółki – indeks sWIG80 rośnie o 0,23%.

 

W ujęciu sektorowym najlepiej prezentują się spółki z branży spożywczej i słabe wczoraj spółki paliwowe – indeks WIG-SPOZYW rośnie o 0,95%, a WIG-PALIWA o 0,88%. 6 z 14 indeksów sektorowych notuje spadki, a najwięcej, bo 0,66%, traci WIG-TELKOM.

W przekroju całego parkietu nieco więcej widzimy dziś koloru zielonego. Na plusie notowanych jest 115 podmiotów (27%, łącznie z rynkiem NewConnect), a na minusie 101 (24%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk