• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
GPW, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland i DM BOŚ chcą wspierać rozwój rynku ETF w Polsce

Giełda Papierów Wartościowych, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland oraz Dom Maklerski BOŚ podpisały 26 listopada list intencyjny o współpracy na rzecz promocji i rozwoju rynku Exchange Traded Funds (ETF) w Polsce - podała GPW w komunikacie prasowym.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

AgioFunds TFI przeprowadzi emisję pierwszego ETF-a w Polsce. Z kolei Dom Maklerski BOŚ będzie pełnił funkcję oferującego i animatora funduszy Beta ETF.

 

"Warszawska giełda stawia na rozwój nowych produktów finansowych i uatrakcyjnienie polskiego rynku kapitałowego, czego dowodem jest podpisany dziś list intencyjny z AgioFunds TFI i DM BOŚ. Liczę, że współpraca polskiego TFI z izraelskim inwestorem przełoży się na wzrost zainteresowania ofertą produktową GPW" – powiedział cytowany w komunikacie Marek Dietl, prezes GPW.

 

Beta Securities Poland wspólnie z AgioFunds TFI i DM BOŚ pracują nad stworzeniem i wprowadzeniem na warszawskiej giełdzie pierwszych funduszy ETF pod nazwą Beta ETF, które będą replikować główne indeksy akcji polskich i zagranicznych oraz indeksy obligacji. Beta Securities jest własnością izraelskich finansistów, biorących udział w tworzeniu rynku ETF-ów w Polsce.

 

"Obecnie światowy rynek funduszy typu ETF wynosi ponad 5.000 mld USD i składa się z ponad 5.700 produktów ETF replikujących różne indeksy akcyjne, obligacyjne oraz towarowe. Instrumenty te cechuje elastyczność, przejrzystość informacji i handel w czasie rzeczywistym. W przyszłym roku planujemy utworzyć nowe fundusze ETF" - powiedział Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities Poland.

Notowania: Bank Ochrony Srodowiska SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/TSX:BOS/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk