Od kilku dni pary z polskim złotym znajdują się w konsolidacji. Rynek wyczekuje impulsu w postaci danych, aby obrać kierunek w średnim terminie. Dzisiejsza sesja przynosi kosmetyczne zmiany kursu głównych walut w stosunku do polskiego złotego.
Indeks polskiego złotego potwierdza ruch boczny trwający od końca lipca. Technicznie doszło do wybicia górą spadkowej linii trendu i oporu przy 71.50, które teraz stało się wsparciem (zielona pozioma strefa). Kolejna przeszkoda dla kursu złotego to opór na 71.70. Jego sforsowanie (które jest bardziej prawdopodobne niż powrót do spadków) otworzy drogę do kolejnej strefy oporu przy 71.90. Gdyby jednak doszło do wybicia dołem wsparcia przy 71.50 oznaczałoby to powrót do spadków (fałszywe wybicie z linii trendu). Także warto obserwować indeks PLN w kontekście badania siły polskiej waluty.
Kurs złotego – indeks PLN, interwał dzienny
Kolejny atak w przeciągu kilku dni na wsparcie przy 4.40 może oznaczać kłopoty dla byków na parze EURPLN. Przebicie tego poziomu może otworzyć drogę do spadków w okolice 4.34. Najbliższy bardzo lokalny opór to 4.424 testowany już 3-krotnie. Cena za każdym razem cofała się na południe. Być może rozstrzygnięcie co do kierunku EURPLN nastąpi już w tym tygodniu.
Kurs EURPLN, interwał dzienny
Ostatnie 3 sesje na USDPLN to sukces popytu. Wtorkowa sesja przynosi korektę do poziomu 3.73. Jeśli poziom ten zostanie wybroniony, możliwy atak na najbliższy opór 3.78. Zamknięcie poniżej 3.70 może otworzyć drogę do dalszej przeceny nawet w okolice 3.62. W dniu jutrzejszym ważne dane dla dolara o inflacji konsumenckiej (CPI). Odczyty powyżej prognoz mogą sprzyjać wzrostom na parze.
Kurs USDPLN, interwał dzienny
Kurs CHFPLN stoi w miejscu. Formacja objęcia hossy, a właściwie 50% jej zniesienie, powstrzymuje kurs przed spadkami w stronę 4.05. Większe odbicie w górę może być ograniczone przez linię trendu spadkowego.
Kurs CHFPLN, interwał dzienny
Kurs GBPPLN jest uwięziony pomiędzy poziomami wsparcia przy 4.86 i oporu przy 4.90. Rozstrzygnięcie co do dalszego ruchu w średnim terminie nastąpi po wybiciu któregoś z tych poziomów. Jutro w kalendarzu odczyty GDP, czyli brytyjskiego PKB oraz produkcji przemysłowej. Dane pokażą na ile odporna na kryzys jest gospodarka Wielkiej Brytanii.
Kurs GBPPLN, interwał dzienny
Ropa WTI porusza się w ostatnim okresie we wznoszącym kanale cenowym. Od 21.07.2020 opór dla dalszych wzrostów stanowi poziom 42.50$/baryłkę. Cena 6-krotnie testowała ten poziom górnymi cieniami świec i póki co nie zdołała się zamknąć powyżej niego. W związku z tym zamknięcie świecy dziennej powyżej 42.50 i prowzrostowy sygnał świecowy byłyby sygnałem do zajęcia longów. Możliwy target to okolice 44.50. Jak co tydzień w kalendarzu w środę odczyty zapasów ropy, które mogą nadać kierunek na instrumencie.
Kurs ropy WTI, interwał dzienny