• Odbierz prezent
Google blokuje rozszerzenia związane z kopaniem kryptowalut

Google postępuje o krok dalej w swojej polityce przeciwko rynkowi kryptowalut. Obok zakazu promowania i reklamowania, technologiczny gigant usunie ze swojego sklepu rozszerzenia związane z kopaniem kryptowalut. Inne rozszerzenia oparte o technologię blockchain pozostają w sklepie Chrome bez zmian.

 

Google poinformowało o nowym zakazie w poniedziałek. Zablokowanie rozszerzeń do kopania kryptowalut było wprowadzane już wcześniej, jednak restrykcje miały luki, które pozwalały na funkcjonowanie niededykowanych przez Google rozszerzeń. Zakaz wprowadzono ze względu na istniejące rozszerzenia, które nie były zgodne z zasadami funkcjonowania Chrome. Dyrektor operacyjny od rozszerzeń Chrome, wyjaśnił dokładnie, dlaczego wprowadzono nowe restrykcje związane z kryptowalutami w rozszerzeniach Google. Dopóki rozszerzenia te nie będą zgodne z polityką Chrome, użytkownicy nie będą mogli z ich korzystać. Chodzi o bezpieczeństwo klientów Google i przestrzeganie polityki Chrome. Komunikat o zakazie rozszerzeń związanych z kopaniem kryptowalut, wyszedł niecały miesiąc po komunikacie o zmianie polityki reklamowania na Google usług związanych z rynkiem kryptowalut. Jaki będzie następny krok Google? Czy rynek kryptowalut czeka jeszcze więcej restrykcji?


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk