• Odbierz prezent
Goldman Sachs z wynikami za II kwartał 2020 r. Bank zaskoczył analityków

15 lipca znany amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs opublikował wyniki kwartalne. Przewyższyły one oczekiwania analityków z Wall Street.

 

15 lipca przed sesją na amerykańskim rynku bank Goldman Sachs opublikował wyniki finansowe za II kwartał 2020 r. Przychody wyniosły 13,3 mld USD i były wyższe o 41% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przewyższyły też oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 9,75 mld USD. Bank poinformował, że był to jeden z najbardziej rekordowych kwartałów w jego historii pod względem przychodów.

W II kwartale bank wypracował zysk netto w wysokości 2,42 mld USD. Były on na zbliżonym poziomie jak rok wcześniej. Zysk na akcję wyniósł 6,26 USD w porównaniu do 5,86 USD przed rokiem. Przewyższył on znacznie szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 3,78 USD.

Segment Bankowości Inwestycyjnej przyniósł rekordowe przychody w wysokości 2,66 mld USD, co stanowi wzrost o 36% rdr. Segment Rynków Globalnych wygenerował przychody na poziomie 7,18 mld USD. Były one wyższe aż o 93% niż przed rokiem. Segment ten obejmuje m. in. obligacje, waluty i surowce. W segmencie obejmującym bankowość konsumencką i zarządzanie majątkiem przychody wyniosły 1,36 mld USD i były wyższe o 9% niż rok temu. Segment Zarządzania Aktywami przyniósł 2,1 mld USD przychodów w porównaniu do 2,55 mld USD rok wcześniej. Był to jedyny segment, w którym przychody były niższe niż przed rokiem.

Bank Goldman Sachs przeznaczył kwotę 1,59 mld USD na kolejną rezerwę na straty kredytowe związane z pandemią koronawirusa.

W swym oświadczeniu prasowym CEO banku – David Solomon podsumował wyniki następującymi słowami: „Turbulencje, których doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach, tylko wzmocniły nasze zaangażowanie w strategię, którą nakreśliliśmy inwestorom wcześniej w tym roku. Podczas, gdy prognozy gospodarcze pozostają niepewne, jestem przekonany, że nadal będziemy chętnie wybieraną firmą na całym świecie przez klientów, którzy chcą przekształcać swoje firmy i odbudowywać bardziej odporną gospodarkę.”

Wyniki banku ucieszył inwestorów. W notowaniach przedsesyjnych kurs akcji Goldman Sachs wzrósł o 5%.

Notowania: GOLDMAN SACHS

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk