• Odbierz prezent
Goldman Sachs woli funta niż euro

W najnowszej notce wydanej przez Goldman Sachs możemy przeczytać, że znany chyba wszystkim inwestorom amerykański bank, bardziej faworyzuje funta brytyjskiego od euro, licząc na zmniejszenie obaw dotyczących rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

1

Wykres EURGBP. Źródło: platforma Conotoxia

Funt może umocnić się do poziomu 85 pensów za euro, jeśli nie zobaczymy widma twardego Brexitu, a rozmowy zakończą się sukcesem - pisze GS. Wzrost wartości GBP byłby wspierany prawdopodobnie przez ponowne zwiększenie zaangażowanie w aktywa z Wysp Brytyjskich przez globalnych inwestorów, gdy tylko oddalimy się od najmniej korzystnego rozwiązania - podano dalej.

Analitycy banku Goldman Sachs widzą jedynie 15 proc. szans na wyjście UK z UE bez umowy, a funt ma się umocnić względem wszystkich głównych walut w tym roku. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada spadek EURGBP do poziomu 0,80 oraz wzrost GBPUSD do 1,40.

Na tę chwilę pogląd GS jest wspierany przez najnowsze doniesienia z Wielkiej Brytanii, z których wynika, że premier May rozważa odsunięcie Brexitu w czasie, a lider Partii Pracy Jeremy Corbyn zgodził się poprzeć drugie referendum w sprawie wyjścia z UE.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk