• Odbierz prezent
Goldman Sachs typuje zwycięzcę EURO 2016
Z artykułu dowiesz się:

- Kto według GS ma największe szanse na wygraną w turnieju

Jak widać poważne instytucje finansowe jak Goldman Sachs pozwalają sobie na trochę luzu. Tuż przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej bank przedstawił swoje prognozy - według niego całe podium należeć będzie do strefy euro.

 

Goldman Sachs na podstawie analizy 4719 meczów międzynarodowych (od 1958 roku) i w oparciu o rating Elo, który stosowany jest przy ocenie graczów szachowych oszacował prawdopodobieństwa zwycięstwa mistrzostw przez każdą z 24 drużyn narodowych. W tym zestawieniu Polska znalazła sie na 11 miejscu z prawdopodobieństwem na zwycięstwo w turnieju na poziomie 1,5%. Prawdopodobieństwo wyjścia z grupy dla naszej reprezentacji jest wyższe niż dla dwóch spośród naszych rywali: Ukrainy od Irlandii Północnej, ale niższe niż dla reprezentacji Niemiec.

 

FXMAG forex goldman sachs typuje zwycięzcę euro 2016 1

 

Według prognoz Goldman Sachs największe szanse na zwycięstwo w turnieju ma reprezentacja Francji (23,1%), a tuż za nią plasuję się reprezentacje Niemiec (19,9%) i Hiszpanii (13,6%).

 

Źródło: PulsBiznesu


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk