• Odbierz prezent
Goldman Sachs przewiduje wzrosty bitcoina (BTC) i zaleca zakupy na korekcie spadkowej

Bank inwestycyjny Goldman Sachs w swoich najnowszych cyklicznych rekomendacjach rynkowych wysyłanych klientom zwrócił uwagę na ostatnią korektę spadkową kursu bitcoina (BTC). Wg analityków banku jest to dobra okazja do zakupu najpopularniejszej kryptowaluty, której nadchodzące wzrosty są wysoce prawdopodobne.

 

Wg najnowszej rekomendacji rynkowej Goldman Sachs, kurs BTC w najbliższym czasie powinien osiągnąć cel 13 970 dolarów, bazując na analizie technicznej opartej na falach Elliotta. Tym samym bank zaleca systematyczne akumulowanie bitcoina podczas korekt spadkowych, co tyczy się również aktualnego kursu w okolicach 11 400 dolarów.

Wg analizy banku inwestycyjnego, istotne wsparcie ceny BTC znajduje się w okolicach 11 094 dolarów, zaś ruch popytowy może prowadzić do wzrostów do poziomu 12 900, a następnie niecałych 14 tys. dolarów. Akumulowanie BTC na korektach jest uzasadniona aż to poziomu wyznaczonego przez wsparcie na 9080 dolarów, którego przebicie może zwiastować odwrócenie trendu na spadkowy.

Mimo, że zbyt mocne sugerowanie się rynkowymi analizami jest szkodliwe, to w przypadku przeglądów technicznych Goldman Sachs warto zwrócić uwagę na ich dodatkowy czynnik, jakim jest ich medialność, która sprawia że na „płytkich” rynkach mogą stawać się swoistą samospełniającą się przepowiednią.

 

Bank inwestycyjny Goldman Sachs aktualnie prowadzi badania nad tokenizacją i potencjalnym wykorzystaniem stable-coinów dla potrzeb rozliczeń ze swoimi klientami, na wzór rynkowego konkurenta, jakim jest JPMorgan, który zdecydował się na uruchomienie własnego JPM Coina. Plotki o rzekomych planach stworzenia kryptowalutowego trading desku przez Goldman Sachs zostały zdementowane.

Czytaj także: Kryptowaluty. Czy bank Goldman Sachs utworzy własną walutę cyfrową?

W ostatnim czasie coraz więcej dużych podmiotów gospodarczych myśli o własnej kryptowalucie. Wśród nich jest bank J. P. Morgan i Facebook. Czy dołączy do nich znany amerykański bank Goldman Sachs?   W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował, że bank Goldman Sachs dostrzega potencjał walu.. Czytaj
Kryptowaluty. Czy bank Goldman Sachs utworzy własną walutę cyfrową?

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk