• Odbierz prezent
Goldman Sachs przedstawia wyniki kwartalne. Trzycyfrowy wzrost przychodów i zysku!

W środę przed sesją na amerykańskim rynku bank Goldman Sachs przedstawił wyniki kwartalne. Znany bank może pochwalić się trzycyfrowym wzrostem przychodów i zysku.

 

Przed sesją na amerykańskiej giełdzie trzy spośród największych banków przedstawiły swe wyniki kwartalne. Wśród nich był Goldman Sachs. W I kwartale przychody banku wyniosły 17,7 mld USD wobec 8,7 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 102% rok do roku. Uzyskane przychody przewyższyły również szacunki analityków z Wall Street na poziomie 12,6 mld USD.

W tym okresie bank wypracował zysk netto w wysokości 6,8 mld USD w porównaniu do 1,2 mld USD rok wcześniej, co stanowi wzrost o 464% rdr. Zysk na akcję wyniósł 18,60 USD wobec 3,11 USD przed rokiem. Znacznie przewyższył szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 10,22 USD.

Przychody z bankowości inwestycyjnej osiągnęły rekordowy poziom 3,77 mld USD, co stanowi wzrost o 73% w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Przewyższyły one również szacunki analityków z Wall Street na poziomie 2,9 mld USD.

Spośród sześciu największych banków to właśnie Goldman Sachs ma największą ekspozycję na sytuację na rynku kapitałowym. W poprzednich latach nie było to zbyt korzystne dla banku, jednak w ostatnim czasie sytuacja na Wall Street sprzyja podejmowaniu ryzyka.

Przychody z doradztwa finansowe go wyniosły 1,12 mld USD, co stanowi wzrost o 43% rok do roku. Bankowi sprzyjała duża liczba ofert publicznych oraz fuzji i przejęć.

Uzyskane wyniki CEO banku – David Solomon podsumował następującymi słowami: „Pracowaliśmy ciężko z naszymi klientami, przygotowując się na sytuację po pandemii i bardziej stabilne otoczenie ekonomiczne. Nasza firma znajduje się w bardzo dobrej pozycji, aby pomóc klientom przestawić się na ożywienie, a naszą siłę odzwierciedlają rekordowe przychody i zysk osiągnięte w tym kwartale.”

Wyniki przestawione przez bank ucieszyły inwestorów. W pierwszej godzinie środowej sesji na amerykańskim rynku kurs akcji Goldman Sachs wzrósł o ponad 3%.

W tym samym dniu przed sesją swe wyniki kwartalne przedstawiły także banki JP Morgan i Wells Fargo.

Czytaj także: JP Morgan prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2021. Początek sezonu wyników na Wall Street

Rozpoczął się sezon wyników amerykańskich spółek. W środę przed sesją swe wyniki finansowe opublikowały trzy spośród największych banków. Jednym z nich jest JP Morgan. Wyniki osiągnięte przez bank przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.   14 kwietnia w środę przed sesją na amerykańskim .. Czytaj
JP Morgan prezentuje wyniki finansowe za I kwartał 2021. Początek sezonu wyników na Wall Street

Notowania: GOLDMAN SACHS

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GS/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk