• Odbierz prezent
Goldman Sachs: 45% ultrabogatych interesuje się kryptowalutami
fot. freepik.com

Ogromny spadek wartości Bitcoina, który doprowadził również do spadku większości altcoinów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wywołał niepokój wśród inwestorów, ale nie wśród tych ultrabogatych.

Podczas gdy większość inwestorów wycofuje się z kryptowalut, ultra-bogaci są optymistami i twierdzą, że cyfrowe waluty są przyszłością.

Bitcoin, największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, rozpoczął rok pozytywną passą. Na początku roku BTC notował stałe wzrosty i osiągnął nowe szczyty. Jednak moneta w połowie kwietnia odwróciła trend. Wszystko za sprawą Elona Muska, który podniósł kwestię zużycia energii i obaw o środowisko. Od tego czasu Bitcoin dalej traci na wartości. Składa się na to wiele czynników, jednak głównym motorem spadków jest FUD (strach, niepewność i wątpliwości). Bitcoin stracił około 50 procent od swojego rekordowego poziomu prawie 65 000 USD w połowie kwietnia. W momencie pisania tego tekstu BTC wzrósł o 4,29 procent w ciągu doby i jest notowany na poziomie 32 162 dolarów.

Badanie Goldman Sachs pokazuje wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród ultrabogatych

Pomimo spadków, badanie przeprowadzone przez Goldman Sachs wykazało, że wzrasta zainteresowanie kryptowalutami wśród “family offices” – firm odpowiedzialnych za zarządzanie funduszami miliarderów. Te biura rodzinne pomagają zarządzać pieniędzmi znanych nazwisk. Wśród miliarderów, których fundusze są zarządzane przez biura rodzinne, znajdują się np. Jack Ma z Alibaba i współzałożyciel Google, Sergey Brin. Według raportu Goldman Sachs, co najmniej 45 procent biur rodzinnych wykazuje zainteresowanie kryptowalutami i jest skłonnych do inwestowania w kryptowaluty.

Zainteresowanie kryptowalutami w biurach rodzinnych rośnie pomimo tego, że firmy te zazwyczaj umieszczają pieniądze swoich klientów w tradycyjnych i dochodowych inwestycjach. Niektóre z konwencjonalnych inwestycji, na których opierają się biura rodzinne, to nieruchomości, private equity i fundusze inwestycyjne. Niezależnie od tego, raport Goldman Sachs ujawnił, że miliarderzy coraz częściej zaczynają zwracać się ku kryptowalutom.

W raporcie stwierdzono, że 15 procent biur rodzinnych już zainwestowało środki swoich klientów w kryptowaluty. Ponadto 45 procent rozważa inwestowanie w krypto w przyszłości. Oznacza to, że 45 procent ultrabogatych jest zainteresowanych inwestycjami w cyfrowe aktywa. W raporcie Bloomberga zauważono, że te biura rodzinne postrzegają kryptowaluty jako zabezpieczenie przed “wyższą inflacją, przedłużającymi się niskimi stopami procentowymi i innymi wydarzeniami makroekonomicznymi po roku bezprecedensowych globalnych bodźców monetarnych i fiskalnych.”

Miliarderzy optymistycznie nastawieni do przyszłości kryptowalut

Wspólnik i globalny współszef działu zarządzania majątkiem prywatnym w Goldman Sachs, Meena Flynn, skomentowała rosnące zainteresowanie kryptowalutami wśród ultrabogatych. Flynn powiedziała, że miliarderzy zwracają się w kierunku kryptowalut, ponieważ wierzą, że ta nowa klasa aktywów jest przyszłością. Dodała, że kilka biur rodzinnych chce omówić “technologię blockchain i digital ledger”. Flynn mówiła dalej o przekonaniu niektórych respondentów, że:

Ta technologia będzie miała taki sam wpływ jak internet z perspektywy efektywności i produktywności.

Liczba biur rodzinnych wzrosła w związku z rosnącą liczbą miliarderów z branży technologicznej. Według firmy badawczej Campden Wealth, globalnie wartość aktywów biur rodzinnych jest szacowana na prawie 6 bilionów dolarów.

BeInCrypto Polska - Goldman Sachs: 45% ultrabogatych interesuje się kryptowalutami


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk