• Odbierz prezent
Główni akcjonariusze Play2Chill podpisali umowy lock-up na okres 12 miesięcy

Zarząd spółki Play2Chill oraz jej główny udziałowiec – PlayWay – podpisali umowy lock-up, na podstawie których zobowiązują się nie zbywać posiadanych przez siebie akcji przez okres 12 miesięcy od dnia debiutu spółki na rynku NewConnect. 4 grudnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła dokument informacyjny Play2Chill i podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji do obrotu na małej giełdzie. Spółka czeka na wyznaczenie daty pierwszego dnia notowań.

- Zawarcie umów lock-up potwierdza naszą wiarę w Play2Chill i jej rozwój. Pokazuje także intencję zaangażowania kapitałowego w spółkę przez członków zarządu oraz jej głównego udziałowca – PlayWay. Jest także zabezpieczeniem dla inwestorów przed niekontrolowaną, dużą podażą akcji po dokonaniu przez nich inwestycji w naszą firmę – informuje Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Tak jak deklarowaliśmy, dołożymy wszelkich starań, by rozwijać Play2Chill i spełnić oczekiwania obecnych oraz przyszłych akcjonariuszy naszej spółki – dodaje Tomasz Róziecki.

Lock-upem zostało objętych 1 263 500 akcji należących do PlayWay-a, oraz po 232 669, których właścicielami są – prezes zarządu spółki – Tomasz Róziecki oraz wiceprezesi Play2Chill – Paweł Flanc i Paweł Brągoszewski. Umowy zostały zawarte na okres 12 miesięcy licząc od dnia debiutu spółki na rynku NewConnect. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W dniu debiutu do obrotu ma trafić 2 870 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Play2Chill koncentruje się na budowaniu silnej pozycji producenta gier z kategorii indie premium. Spółka na bieżąco bada rynek w poszukiwaniu kolejnych dobrze rokujących gier. W najbliższym czasie chce zrealizować cztery pre-produkcję, a następnie wdrożyć do produkcji najlepiej zapowiadające się tytuły.

Flagowym projektem studia jest Motorcycle Mechanic Simulator 2021, oparty na koncepcji największego hitu grupy PlayWay – Car Mechanic Simulator. Gracz będzie miał możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych motocykli, głównie chopperów. Poza aspektem technicznym, zmierzy się również z wyzwaniem ekonomicznym, od którego zależeć będzie przebieg i zaawansowanie dalszej rozgrywki. Premiera tytułu planowana jest w Q1 2021.

Spółka pracuje jednocześnie nad Aztec Empire. symulatorem budowania i zarządzania miastem, w którym gracz wciela się w jego władcę. Produkcja rozgrywa się pomiędzy XIII, a XVI wiekiem naszej ery.

– Gracz jest odpowiedzialny za budowę państwa-miasta Tenochtitlanu. Ponieważ jest ono zlokalizowane na wyspie, pośrodku jeziora Texcoco, stanowi technologiczne i ekonomiczne wyzwanie dla gracza. Zdobycie pożywienia dla ludu oraz utrzymanie stałego połączenia handlowego ze światem zewnętrznym, będzie stanowiło nie lada wyzwanie – mówi prezes zarządu Play2Chill. - Naszą ambicją jest dostarczanie ambitnych produkcji o wysokim stopniu zawansowania i oryginalnych funkcjonalnościach. Mamy nadzieję, że z efektów tych działań będą zadowoleni nie tylko gracze, ale także nasi inwestorzy – podsumowuje Tomasz Róziecki.

Proces wprowadzenia akcji do obrotu koordynował autoryzowany doradca INC SA.

***

O spółce:

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Obecnie głównym filarem działalności spółki jest produkcja gier z kategorii indie premium (o budżetach 800.000 zł i wyższych).

Play2Chill ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem.

4 grudnia br. GPW w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Play2Chill. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk