• Odbierz prezent
Kurs dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN oraz franka CHFPLN nadzwyczaj spokojne w kończącym się tygodniu!

Jak co tydzień podsumujmy sobie krótko ruchy głównych kursów walut - dolara, euro, funta i franka do polskiego złotego. Mimo wielu informacji napływających z rynków w kończącym się tygodniu kursy dolara, euro, funta i franka do złotego zachowywały się nadzwyczaj spokojnie! Sprawdźmy dokładnie w jakich strefach cenowych oscylowały oraz na jakim poziomie finalnie zamknęły się.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Kurs dolara do złotego USDPLN

Aktualny kurs dolara do złotego możesz śledzić tutaj!
Na początek przyglądnimy się kursowi dolara do złotego USDPLN. Kurs dolara na początku kończącego się tygodnia rozpoczął się notowaniami 3,7767, a zakończył 3,7859. Poziom maksymalny oraz minimalny jaki udało się osiągnąć parze dolar do złotego to odpowiednio 3,7967 oraz 3,7556. Maksymalne wahania kursu dolara nie przekroczyły więc 4,11 groszy.

Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna  kursu dolara do złotego USDPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna

kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs dolara na wykresie tygodniowym pozostaje w dalszym ciągu powyżej średniej kroczącej, jednak nie sposób nie zauważyć nieudanej próby przebicia poziomu 3,84 przez kurs dolara. Spekulujemy, że w najbliższym tygodniu kurs dolara może przetestować od góry średnią kroczącą w okolicy 3,715. Sprawdzimy za tydzień czy rzeczywiście tak się stanie!

Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN
Wykres tygodniowy kursu dolara do złotego USDPLN

Kurs euro do złotego EURPLN

Aktualny kurs euro do złotego możesz śledzić tutaj!
Kurs euro ostatni tydzień rozpoczął na poziomie 4,3118 złotego, a zakończył na 4,2888 złotego. Maksymalna cena euro w minionym tygodniu wyniosła 4,3372, a minimalna odpowiednio 4,2832 złotego. Maksymalne wahania jakie pojawiły się na kursie euro to 5,4 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna  kursu euro do złotego EURPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna

kursu euro do złotego EURPLN

Kurs euro nie zaliczył dużych wahań w ostatnich siedmiu dniach, jednak jak można zauważyć był to dość ważny tydzień. Czarna świeca kursu euro jaka się pojawiła ma wymowę pro spadkową, dlatego bardzo możliwe że w nowym tygodniu i kolejnych będziemy mieli rynek byka kursu euro do złotego. Kurs euro od kilkunastu tygodni przebywa w strefie horyzontalnej 4,27-4,35. Przebicie, którejś z tych stref da dopiero zdecydowany sygnał dla dalszego kierunku ruchu euro. My spekulujemy, że będą to spadki.

Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN
Wykres tygodniowy kursu euro do złotego EURPLN

Kurs funta do złotego GBPPLN

Aktualny kurs funta do złotego GBPPLN możesz śledzić tutaj!
W zakończym się już tygodniu kursu funta rozpoczął się notowaniami na poziomie 4,8461, a zakończył praktycznie w identycznym miejscu - 4,8478. Poziom maksymalny, jaki udało się osiągnąć kursowi funta to 4,8739, natomiast minimum kursu funta w zeszłym tygodniu to 4,8139. Maksymalne wahania, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich 7 dniach, wyniosły dokładnie 6 groszy. Jak na tyle wiadomości napływających z Wielkiej Brytanii kurs funta zachowywał sie stabilnie.

Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna  kursu funta do złotego GBPPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna

kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs funta na wykresie tygodniowym jednak prezentuje się trochę inaczej. Widać, że jesteśmy w długoterminowym trendzie spadkowym. Od kilkunastu dni na wykresie kursu funta kształtuje się coś na wzór flagi, która zwykle zapowiada dalsze spadki. W ostatnim tygodniu kurs funta przebił średnią kroczącą co dodatkowo może sugerować, że w najbliższych dnia spadki kursu funta zapoczątkowane dwa tygodnie temu pogłębią się.

Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPPLN
Wykres tygodniowy kursu funta do złotego GBPPLN

Kurs franka do złotego CHFPLN

Aktualny kurs franka do złotego możesz śledzić tutaj!
Kurs franka
otworzył się w zeszłym tygodniu ceną 3,7757. Natomiast zamknał w piątek wieczorem na poziomie 3,7916. Poziom maksymalny jaki udało się kursowi franka osiągnąć w minionym tygodniu to aż 3,8283, a minimalny to odpowiednio 3,7746. Maksymalne odchylenie kursu franka w zakończonym już tygodniu wyniosło 5,37 grosza.

Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna  kursu franka do złotego CHFPLN
Cena otwarcia, zamknięcia, minimalna oraz maksymalna

kursu franka do złotego CHFPLN

Spójrzmy na sam koniec na wykres kursu franka szwajcarskiego CHFPLN na interwale tygodniowym. Widać na nim bardzo ładnie, że trzy tygodnie temu byliśmy świadkami dokładnego retestu średniej kroczącej w okolicach 3,7315. Sugeruje to dalsze umacnianie się kursu franka w przyszłości. Kurs franka w okresach zdecydowanie większej niepewności na rynkach, tak jak właśnie jest teraz, zwykle zyskuje na wartości. Spodziewamy się w przyszłym tygodniu kontynuacji zwyżki kursu franka, a na przestrzeni kilku tygodniu ataku poziomu 3,865 i ewentualnego jego przebicia.

Wykres tygodniowy kursu franka do złotego CHFPLN
Wykres tygodniowy kursu franka do złotego CHFPLN

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk