• Odbierz prezent
Główne amerykańskie indeksy giełdowe biją rekordy! Akcje Allegro pod presją Amazon
fot. freepik.com

Wczorajsza sesja na krajowym rynku przyniosą osłabienie szerokiego indeksu, które stało się udziałem głównie segmentu największych spółek, mniejsze i średnie, a przynajmniej wyrażone indeksami sWIG80 i mWIG40, dochowały relatywnej przewagi. Najbardziej obciążyły indeks sektor bankowy i paliwowy, ale też swój negatywny wkład miały akcje ALLEGRO, będące wciąż pod presją rosnącej w kraju konkurencji ze strony globalnego potentata jakim jest Amazon.

Sektor bankowy

 

W przypadku sektora bankowego nadal ciążącym tematem jest, oprócz problematycznych kredytów frankowych, ostateczny wynik kosztów ryzyka i zawiązywanych rezerw za cały 2020r oraz perspektywy dochodów odsetkowych w obecnym środowisku stóp procentowych, a także zalecane przez KNF wstrzymanie się z wypłatami dywidend, a przynajmniej w I połowie 2021r.

Mocny spadek miał wczoraj miejsce na akcjach XTB

W ciągu jednaj sesji kurs został sprowadzony do średniego poziomu z ostatnich 5 miesięcy 2020. Jeżeli to była reakcja na opublikowany raport kwartalny to może nieco zaskakiwać. Chociaż całoroczny wynik jest bardzo imponujący, być może słabsza dynamika wzrostu przychodów i zysku netto w wyodrębnionym IV kw, mimo znacznego przyrostu bazy klientów, zaważały na zmianie sentymentu. Zwracamy jednak uwagę, że spółka po wskaźniku P/E na poziomie 5x jest wyceniana atrakcyjnie względem rynku.

Na rynkach zagranicznych uwagę zwracają przede wszystkim nowe historyczne rekordy zdobywane przez główne amerykańskie indeksy

Pozytywny sentyment jest mocno podpierany ostatnimi publikacjami wyników finansowych, gdzie dla już opublikowanych dla spółek indeksu S&P500 (ponad połowa) blisko 80% wykazało zysk wyższy od konsensusu rynkowego. W dzisiejszym kalendarium zwracamy szczególną uwagę na oficjalne odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Poranny raport o nowych zamówieniach w niemieckim przemyśle wykazał wzrost o 6,4% r/r co było blisko prognoz rynkowych 6,7%. 


Alior Bank

Alior Bank SA – bank uniwersalny w Polsce, który rozpoczął działalność operacyjną 17 listopada 2008. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Alior Bank stworzył w pełni internetowy bank i bankowy internetowy kantor walutowy. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk