• Odbierz prezent
Głowa z ramionami na NASDAQ, Czy czeka nas rynkowa masakra?

Jak wiadomo „Trend jest naszym przyjacielem”, dlatego podczas ruchu kierunkowego warto się trzymać dominującej strony. Jednak każda tendencja się kiedyś kończy, a my jesteśmy o tym informowani poprzez odpowiednią strukturę. Po kilku miesiącach wzrostów w Stanach Zjednoczonych, mamy do czynienia z formacją głowy z ramionami na indeksie NASDAQ. Do czego może ona doprowadzić w średnim terminie.

Głowa z ramionami

Warto pamiętać, że jedną z najniebezpieczniejszych formacji dla inwestorów jest głowa z ramionami. Zapowiada ona odwrócenie trendu. Największy kłopot rynkowych byków jest jednak taki, że struktura ta bardzo często nie tylko doprowadza do korekty, ale odwraca całą dotychczasową tendencję. Może to więc świadczyć o kresie rynkowej sielanki, z jaką mamy do czynienia od połowy marca. Czy tak się rzeczywiście stanie? Na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć już dzisiaj, ale warto mieć na uwadze również taką ewentualność.

Sytuacja na indeksie NASDAQ

Piątkowe spadki doprowadziły do przełamania linii szyi, dzięki czemu możemy śmiało mówić, że na NASDAQ pojawiła się głowa z ramionami. Potencjalny zasięg tej formacji powinien sprowadzić notowania indeksu NASDAQ do poziomu około 9500 punktów.

NASDAQ 1 

Wykres indeksu NASDAQ (1 miesiąc)

Jednak nie to jest największym zmartwieniem rynkowych byków. Gdy sobie oddalimy wykres, okaże się bowiem, że możemy mieć do czynienia z taką samą formacją w jeszcze większej skali. Oczywiście na obecnym etapie jest to jedynie jeden z wielu wariantów, jednak ta duża głowa z ramionami, może już przestraszyć. Jej zasięg zapowiadałby spadek indeksu NASDAQ w rejon 8600 punktów. Umiejscowienie formacji jest idealne, ponieważ następuje na samym szczycie średnioterminowego trendu wzrostowego.

 NASDAQ 2

Wykres indeksu NASDAQ (5 miesięcy), źródło: stooq.pl

Warto również cofnąć się pamięcią do połowy lutego, kiedy również można było oczekiwać, że powstanie głowa z ramionami, jednak w tamtym przypadku nie doczekaliśmy się prawego ramienia, a rynek drastycznie zanurkował. Czy tym razem będzie podobnie?

NASDAQ 3 

Wykres indeksu NASDAQ (1 rok), źródło: stooq.pl

Trader lub inwestor nie zgaduje, tylko reaguje. Jedno jest natomiast pewne- żyjemy w ciekawych rynkowo czasach o dużej zmienności.

Notowania: NASDAQ

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk