• Odbierz prezent
Głowa z ramionami na eurodolarze- czy tym razem formacja się zrealizuje i złamie trend wzrostowy?

Byki na głównej parze walutowej mają od dłuższego czasu wiele powodów do zadowolenia. Ostatni tydzień również układał się po ich myśli, jednak tylko do pewnego momentu. Sprawdźmy co się wydarzyło na notowaniach EUR/USD.

Trend wzrosty na EUR/USD nadal trwa

Jeżeli ktoś ma podejście długoterminowe na parze euro do dolara (EUR/USD), to z jego perspektywy w ostatnim tygodniu doszło do kolejnego potwierdzenia. Mieliśmy bowiem do czynienia z wyznaczeniem wyższego szczytu, co zgodnie z zasadą grania z trendem, potwierdza iż ten nadal jest wzrostowy.

Kurs euro do dolara (EUR/USD)- gracze krótkoterminowi otrzymali ciekawy sygnał

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z perspektywy spekulantów krótkoterminowych. Ci z kolei zauważą na wykresie fałszywe wybicie górą, a co gorsza, formację RGR, czyli głowę z ramionami. Na domiar złego, została już przełamana linia szyi, a obecnie kupujący próbują doprowadzić do jej testowania od dołu.

Wykres: Kurs pary walutowe EUR/USD (3 miesiące) 

Wykres: Kurs pary walutowe EUR/USD (3 miesiące)

Niewątpliwie jestem to bardzo ciekawa sytuacja do rozegrania. Znacznie obszerniej, rozwiniemy sobie ten temat, podczas najbliższego webinaru tradingowego, na który serdecznie zapraszam już w najbliższy wtorek, 25 sierpnia, o godzinie 20:00.

Zapisz się na bezpłatny webinar tradingowy

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk